Не маєте маски на понеділок? Не знаєте, як вийти з дому? Вихід є! (ФОТО)

Ситуація з медичними масками в Україні критична. Їх просто немає у продажу. Криза стане особливо гострою 6 квітня, коли тисячі людей забажають вийти з дому – і не зможуть. Оскільки не мають у запасі жодної маски. Розуміючи це, влада допускає можливість носіння громадянами саморобних масок. На відміну від одноразових, які прати категорично заборонено – саморобні маски можна вдягати багато разів. Звичайно, дотримуючись при цьому правил гігієни.

Але чи зумієте ви пошити маску у домашніх умовах? Якщо ні – не впадайте у відчай! Адже маску можна легко зробити із звичайної панчохи. Нейлонова маска захищає рот та ніс приблизно з тією ж ефективністю, що і медична. Більше того, вона має одну істотну перевагу, оскільки певною мірою захищає ще й очі.

Перш за все, запам’ятайте: для маски слід використовувати саме панчохи, а не колготки. Чому? Бо вам треба захистити одне обличчя – а колготки розраховані на дві ноги. Щойно ви спробуєте використати колготки для маски, як вам одразу захочеться вкоротити їх на одну «ногу». А це неодмінно порушить герметичність нейлонового захисту. Тому колготкам ми кажемо тверде «ні».

Звичайно, для нейлонової маски категорично не підходять панчохи з латексу або штучної шкіри. У них ви просто не зможете дихати.

Не підходять також панчохи з високою щільністю матеріалу – 70 DEN і більше. Крізь них ви практично нічого не побачите, коли переходитиме вулицю, наприклад. А це – пряма загроза вашому життю.  

Здоровий глузд підказує, що панчохи у велику сітку не підходять. Якщо поліцейський побачить вас із цим на обличчі – він просто не повірить, що ви у масці.

Панчохи у дрібну сітку – теж не варіант. Зрозуміло, що маленькі отвори не є перешкодою ні для вірусів, ні для бактерій. Маска з таких панчіх не захистить навіть від звичайної пилюки.

Для жінок можна рекомендувати маски з відносно легкого прозорого нейлону. Такі панчохи чудово сидітимуть і на ногах, і на обличчі.

Молоді дівчата із задоволенням носитимуть на обличчі панчохи з вишуканою мереживною резинкою. Це, без сумніву, додає стилю і шарму.  

Сміливі дівчата можуть експериментувати також з білими, рожевими та блакитними відтінками. Або спробувати в якості маски ось такі ефектні сріблясті панчохи.

Прикметно, що жінкам пасують як чорні панчохи, так і тілесні.

З чоловіками трохи складніше. Не кожен колір та фасон може гармонійно лягти на чоловіче обличчя.

Більшість експертів вважає, що найкращим варіантом для чоловіка є нейлон стриманого тілесного відтінку.

У масці з тілесної панчохи чоловік виглядає максимально доброзичливим та дружнім («friendly»).  

Водночас психологи застерігають чоловіків від використання чорного нейлону. Причина дуже проста: маски з чорних панчіх зазвичай носять злочинці.

Якщо ви законослухняний чоловік, але вийдете у такій масці на вулицю – поліція може не зрозуміти ваших добрих намірів. І превентивно заарештує. А воно вам треба?.. 

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Не маєте маски на понеділок? Не знаєте, як вийти з дому? Вихід є! (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*