Times.Zt.Ua просить житомирян повідомляти, в яких аптеках продають маски – і за якою ціною

Наш останній контрольний рейд показав невтішні результати. Наприклад, на території міської лікарні №1 медичні маски не продають у жодній з трьох аптек. Така ж ситуація і з антисептиками. У деяких аптеках фармацевти ховають очі від сорому – і ховаються від фотокамер. Але хіба це провина рядових аптечних працівників, що в Житомирі не можна купити елементарні медичні товари?

В одній з аптек дівчина-фармацевт пояснила: «Масок та антисептичних засобів нема вже давно. Відтоді, як це все почалося. Коли привезуть, по якій ціні – ми не знаємо. Але кожен день вислуховуємо прокльони від покупців…»

Гострий дефіцит медичних масок можна зрозуміти з точки зору соціології (різке зростання попиту в умовах оголошеного карантину) – але не можна пояснити з точки зору вільної конкурентної економіки. Україна має власне медичне виробництво. Більше того, існують потужні фармацевтичні компанії-гіганти – «Дарниця», «Фармак», «Артеріум» – здатні наситити ринок у короткі терміни. Чому цього не відбувається? Куди дивиться Міністерство охорони здоров’я? Чим займаються міністр Ілля Ємець та головний санітарний лікар Віктор Ляшко? Для чого нам таке міністерство, яке не здатне в умовах епідемічної кризи елементарно координувати роботу профільних компаній?

Ми вже писали, що медична маска – це швидше засіб психологічного комфорту, ніж реальний захист від вірусної інфекції. Хай так. Але багато людей ходять і хочуть ходити в масках: на вулиці, у транспорті, в крамницях – скрізь. Це додає їм впевненості та оптимізму, допомагає вистояти в умовах постійного стресу. Чому вони не можуть цього зробити? Особливо зараз, коли в багатьох магазинах вже не просять – а вимагають заходити лише в масці.

У зв’язку з ситуацією, що склалася, Times.Zt.Ua оголошує громадську кампанію «Аптечна Варта». Ми просимо мешканців Житомира повідомляти: де і коли ви змогли придбати медичні маски, скільки за це заплатили. Повідомлення можна залишити прямо під цим матеріалом через Facebook. Або скористайтеся опцією «залишити коментар» (див. нижче).

Якщо ви змушені купувати необхідні товари «на руках», на «чорному ринку» – просимо не замовчувати подібні факти! Ви можете надіслати повідомлення про це у редакцію – або зателефонувати. Анонімність гарантуємо.

тел.: +380674566176

e-mail: [email protected]

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Times.Zt.Ua просить житомирян повідомляти, в яких аптеках продають маски – і за якою ціною"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*