Головний санітарний лікар України: «Маска не рятує, але носити її треба, бо… так треба» (ВІДЕО)

preview 3 - Головний санітарний лікар України: «Маска не рятує, але носити її треба, бо… так треба» (ВІДЕО)

Прізвище «Ляшко» в українців найчастіше асоціюється з одним крикливим політиком-популістом. Як став відомим завдяки своїм екстравагантним (щоб не сказати – придуркуватим) витівкам з вилами, коровами та іншими сумнівними девайсами. Минулого року Олег Ляшко «пролетів» на виборах до Верховної Ради разом зі своєю політичною силою. Але святе місце порожнім не буває: фрік-естафету підхопив інший Ляшко – Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України. Який 22 березня заявив таке.

«Коли запроваджується карантин на території держави, ми всі стаємо потенційно інфікованими. Тому, коли населення просять надягати маску при входженні до громадського транспорту чи будівель, це свідчить лише про одне – цим ми захищаємо не вас, а від вас людей, які перебувають всередині і зменшуємо вірогідність їх інфікування…»

liashko - Головний санітарний лікар України: «Маска не рятує, але носити її треба, бо… так треба» (ВІДЕО)

Вже, здається, кожна дитина знає, що медична маска не може захистити людину від вірусної інфекції. Фізичні розміри вірусу настільки малі, що захисна мембрана маски не являє для нього якоїсь перешкоди. Кажуть, що медична маска нібито зменшує фізичний обсяг респіраторних виділень людини. Це, можливо, й справді так. Але не існує клінічних даних, які б підтверджували здатність маски зменшити ризик інфікування вірусом хоча б на якісь відсотки.

liudy - Головний санітарний лікар України: «Маска не рятує, але носити її треба, бо… так треба» (ВІДЕО)

Маска фактично виконує роль плацебо: дає її власнику відчуття захищеності – при відсутності реального факту захищеності. Це, до речі, може приспати пильність людини і зіграти з нею злий жарт. Але чи знає про це Віктор Ляшко? Схоже, що ні.

Щоб ви розуміли: Віктор Ляшко – заступник міністра охорони здоров’я; людина, яка відповідає в країні за протидію розповсюдженню COVID-19. Порада цієї людини: носіть маску-плацебо і заколисуйте себе та інших уявним відчуттям безпеки.

В такому разі, чому б не носити, наприклад, карнавальні венеціанські маски? Вони так само не рятують від коронавірусу. Але виглядають значно ефектніше.

venecija - Головний санітарний лікар України: «Маска не рятує, але носити її треба, бо… так треба» (ВІДЕО)

А ці китайські маски чим погані? Тим більше, що Китай, зі слів китайської влади, добився вражаючих успіхів у боротьбі з епідемією. Значить, вони точно можуть відігнати від вас злих духів.

kytaj - Головний санітарний лікар України: «Маска не рятує, але носити її треба, бо… так треба» (ВІДЕО)

Африканські ще кращі. Така маска гарантує, що на вулиці чи в супермаркеті ніхто не захоче підійти до вас ближче, ніж на 3 метри. Отже, ризик зараження – мінімальний.

afryka - Головний санітарний лікар України: «Маска не рятує, але носити її треба, бо… так треба» (ВІДЕО)

Ну, і на крайній випадок – вірменська маска.

Я вже не раз писав про те, що «слуги народу» (та призначені ними чиновники) не можуть протиставити COVID-19 нічого, крім некомпетентної метушні, панічних заяв – та ідіотських законів, які ніхто не виконуватиме. Таке враження, що нинішня українська влада геть утратила зв’язок з реальністю. Якщо Зеленський бореться з коронавірусом – то чому в Україну без належного контролю пускають тисячі людей, в тому числі з Італії та Іспанії? Якщо ви оголосили карантин – то чому він у вас де завгодно (у «маршрутках», на ринках, на заводах, в офісах), тільки не на державному кордоні? Звідки, власне, і йде загроза здоров’ю нації.

masky 1 - Головний санітарний лікар України: «Маска не рятує, але носити її треба, бо… так треба» (ВІДЕО)

А до головного санітарного лікаря Віктора Ляшка є персональна претензія. Якщо він закликає людей носити медичні маски – нехай назве адреси «соціальних», «справедливих», «дружніх» чи будь-яких інших аптек у Києві, Житомирі та інших містах України. Де ці кляті маски можна купити за їхньою природною ціною: від 3 грн. до 5 грн. за штуку. Час пішов!  

Тарас СТРІЛЬЧИК


Будьте першим, хто прокоментував "Головний санітарний лікар України: «Маска не рятує, але носити її треба, бо… так треба» (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*