Не об’єднуватимуть: на забезпечення стоматполіклінік Житомира міськрада планує виділити 4,7 млн грн

Житомирські стоматологічні поліклініки №1 та №2, а також дитяча стоматполіклініка поки працюватимуть без змін та об’єднань. Про це сьогодні, 9 червня, наголосила заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Марія Місюрова. 

Проте, аби забезпечити роботу медзакладів, з міського бюджету планують виділити 4.7 млн грн до кінця поточного року на витрати та заробітну плату працівників. За це вже сьогодні проголосували депутати – члени комісії з питань бюджету. Тепер ці витрати має підтримати і затвердити сесія міської ради.

Нагадуємо, що близько місяця тому через недостатні доходи КП «Дитячої стоматологічної поліклініки» та КП «Стоматологічної поліклініки № 2» у міськради з’явилося кілька ідей по зміні їх дислокації, а можливо й об’єднання з більш прибутковою стоматполіклінікою № 1.

“Ви прекрасно знаєте про ті тарифи – це 9,19 грн. Надати допомогу на кошти, які виплачує Національна служба здоров’я України неможливо. Тому у вигляді фінансування та підтримки комунальних підприємств, згідно госпрозрахунків, до кінця року необхідно 4,7 млн”, – пояснила Марія Місюрова.

Зокрем 1 млн 51 тис грн – для стоматполіклініки №1, 210 тис грн – для поліклініки №2 та 3,5 млн грн – для  дитячої стоматполіклініки”, – розповіла Марія Місюрова. 

Нагадуємо, що в 2019 році з міського бюджету на фінансування стоматполіклінік було виділено 6 млн грн, а у 2020 році з бюджету Житомира вже виділено 1,9 млн грн – на заробітну плату.  

Середні тарифи та кількість прийомів пацієнтів в поліклініках протягом місяця:

Наприклад, середній тариф на пломбування трьохканального зуба у дорослих поліклініках складає 400-500 грн, в той час, як у приватних установах – 1000 грн. Рентабельність за послуги, які не є невідкладними, у закладах складає близько 25%. 

Також нагадуємо, що безкоштовні послуги в комунальних стоматполіклініках повинні отримувати діти до 16 років, а також всі жителі міста, хто звернувся з гострим та невідкладним болем, тому, аби контролювати правильність використання запланованих коштів, пацієнтам стоматполіклінік вибірково телефонуватимуть й перевірятимуть, чи дійсно послуга надавалась та була безкоштовною. 

Зокрема один із членів комісії зауважив, що житомиряни неодноразово скаржились на те, що стоматологи вимагають з них гроші за начебто безкоштовні й гарантовані державою послуги. 

Депутати вирішили звернутись до Національної служби здоров’я України, щоб з бюджету міста виділити лише 2,7 млн грн. Решту коштів має компенсувати НСЗУ.

Нагадуємо, що попередньо сесія Житомирської міської ради запланована на 18, червня, де й має бути вирішена доля міських стоматполіклінік.

Будьте першим, хто прокоментував "Не об’єднуватимуть: на забезпечення стоматполіклінік Житомира міськрада планує виділити 4,7 млн грн"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*