«Не втрачайте спогади, зберігайте і цінуйте»: Надія Маслова із Каховки робить на замовлення фотокниги у Житомирі (ФОТО)

Надія Маслова разом із родиною та домашнім улюбленцем навесні виїхали із тимчасово окупованої Херсонщини. Довго не наважувалися на це, та врешті зібрали найнеобхідніші речі і відправилися, на той час, у невідомість. Після невдалих спроб облаштуватися в інших містах на підконтрольній Україні території, родина дісталася Житомира.

Тут, розповідає жінка, зустріла тих, з ким не лише встигли стати друзями, але й планують підтримувати зв’язок і після повернення додому. А ще дівчата – волонтерки із «Фонду громади Житомира», своїм захопленням і позитивними відгуками надихнули Надію знову взятися за улюблену справу.

До війни вона займалася виготовленням фотокниг. Якраз завела і почала наповнювати тематичну сторінку в Instagram, проводила розіграші та святкові акції, пропонувала клієнтам знижки. Все саме так, як планувала до цього, розвиваючи навики і розширюючи асортимент. Мала ще стільки ідей для реалізації, але на заваді стало те, що ніхто навіть уявити не міг. Війна постукала одночасно у дім мільйонів українців, тож більше 6 місяців взагалі було не до цього, але тепер – на новому місці і з урахуванням нових обставин, Маслова пробує відновлювати діяльність в Житомирі.

«Вони з таким щирим захопленням відреагували на мої книжки, що знову захотілося дарувати людям ці неймовірні емоції», – каже Надія.

Її перше знайомство з фотокнигами відбулося кілька років тому. Тоді замовила одну в подарунок батькам чоловіка з нагоди 40-річчя спільного подружнього життя. Результатом була приємно вражена. Пізніше замовила іншу – на перший День народження хрещениці, а також дарувала сертифікати на створення фотокниг рідним. Спробувати зробити подібне самій їй запропонували безпосередньо ті, у кого повсякчас робила замовлення. Мабуть, нині згадує Маслова, розгледіли потенціал, хоча вона при першій верстці чомусь вважала, що у неї ніколи нічого не вийде. Але все вдалося! Більше того, отримавши зворотній зв’язок від рідної людини, якій був адресований такий ексклюзивний подарунок авторської роботи, повірила у себе і в свої сили та потроху взялася за перші замовлення.

«Я отримала від цього величезне задоволення – до «мурашок по шкірі». Пізніше зробила книгу на День народження мами. Коли їхала її дарувати, знову було це відчуття «метеликів у животі», яке не передати словами. Це дуже круто презентувати речі, які викликають приємне хвилювання і сплеск адреналіну в обох сторін, – пояснює майстриня. – Першим клієнтами були друзі, куми, знайомі, а тоді і їх знайомі та родичі. Як то кажуть, спрацювало «сарафанне радіо». Ну і, звичайно, замовлення моїх колег від «Рhoto_book13» на шкільні, і не тільки, альбоми. Коли віддаю замовнику фотокнигу, ця реакція не порівнюється ні з чим. Емоційна вдячність –  це головна відповідь на питання, чи потрібно друкувати фотокниги. Мої вчителі, наставники і за сумісництвом хороші друзі, наразі виїхали за кордон, але продовжують підтримувати мене й надалі, за що їм особливо вдячна».

З собою у Житомир Надія змогла захопити лише звичайний ноутбук, а всі попередні напрацювання, матеріали і технічне забезпечення для створення фотокниг, сертифікати, картки з побажаннями, упаковки для кожної визначної події, сувенірні подарунки, лишилися вдома – у Каховці.

«Коли почалося повномасштабне вторгнення на кількох напрямках, все ніби завмерло, життя стало на паузу, ми жили в очікуванні того, що це якась страшна помилка і все обов’язково ось-ось вирішиться. Цього не сталося. І коли в квітні надійшла інформація, що не випускатимуть з області взагалі, було прийнято рішення виїздити. Буквально за декілька годин були зібрані необхідні речі, точніше їх мінімум. Ми були готові до того, щоб залишити все. І машину теж. Взяли одну сумку з документами, дітей і собаку – лабрадора Нолу, – продовжує Надія Маслова. – Знаєте, що в процесі збирання при виїзді з тимчасово окупованої території у першу чергу брали разом з документами і грошима мої близькі, друзі і просто знайомі? Фотоальбоми, фотографії і фотокниги! Я навіть подумати не могла, що це настільки важливо, допоки мої діти не поклали в валізу з найважливішими для них речами фотокниги з перших років життя. І, зважаючи на це, я все таки вирішила продовжити роботу над створенням цієї, як виявилося, дуже важливої деталі нашого життя.  Вважаю, що усе в світі робиться заради емоцій людей. Саме вони змушують нас рухатися вперед і ставати щодня краще. Не втрачайте спогади, зберігайте та цінуйте».

Процес створення фотокниги передбачає кілька етапів: отримання фото від замовника (на флешці чи файлообміннику), розробка макету терміном від 2 днів до кількох тижнів, узгодження усіх деталей, відправка в друк, передача чи відправлення готового виробу.

Тематика фотокниг – різноманітна. Так само фото можуть бути різного розміру, професійні чи зняті на смартфон, кілька на сторінку чи одна на увесь розворот, із додатковими записами, коментарями. Найпопулярніші варіанти фотокниг у Надії Маслової – весільні, випускні, дитячі, сімейні, вагітність та/або виписка з пологового будинку, з хрещення, фотокнига подорожей, з свята чи вечірки, хобі та захоплення, з домашніми улюбленцями, корпоративні, архівні чи ретро-книги, портфоліо, фотокнига зі світлинами військових та ін.

Для усіх фотокниг, не залежно від тематики й формату, є кілька простих рекомендацій. Зокрема, зберігати їх потрібно в горизонтальному положенні, не розкривати більше ніж на 180°, берегти від вологи, тривалого контакту з сонячними променями, різких температурних коливань.

Для тих, хто бажає також підтримати Надію Маслову, а заразом зробити приємний подарунок і закарбувати спогади в оригінальній фотокнизі, можна звертатися за телефоном 050 763 50 87 або ж підписуватися на сторінку «Рhotobooks.comua» в мережі в Instagram, інформацію на якій поступово оновлюватимуть та доповнюватимуть найближчим часом.

Юлія Демусь

Євгеній Рейзнер про життя в окупації, переїзд з Херсону в Житомир і нову роботу в театрі (ВІДЕО)

З солодощів, фруктів, овочів, ковбасок і напоїв: смачні букети Марії Шендерчук із Бородянки у Житомирі (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "«Не втрачайте спогади, зберігайте і цінуйте»: Надія Маслова із Каховки робить на замовлення фотокниги у Житомирі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*