Неподалік Житомира від “корони” померла підопічна психоневрологічного інтернату, якій відмовили у виклику швидкої

Більше тижня пацієнтка закладу хворіла та мала температуру, але медиків до неї не викликали. Тепер винуватців смерті підопічної інтернату будуть встановлювати правоохоронці.

Жителька Радомишльського району, яка перебувала на лікуванні психоневрологічного інтернату, померла від коронавірусу, – пише ZMINA із посиланням на Національний превентивний механізм.

Згідно вказаної інформації, жінку вони виявили під час візиту 12 листопада. Інспекторам, все ж, вдалося домогтися госпіталізації пацієнтки, але було запізно…

У лютому до цього інтернату вже навідувалися преставники Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, які виявили низку порушень. Зокрема одна з жінок перебувала у досить тяжкому стані та мала глибокі пролежні, її не лікували і згодом жінка померла. Тоді ж було зафіксовано недостатню кількість медикаментів, які перебувають на балансі установи.

Під час востаннього візиту вони ж і виявили двох захворілих, які мали високу температуру. Одна з них була дуже “важкою” – не реагувала на людей, мала температуру 39,3 і дуже низьку концентрацію кисню в крові. 

Інспектори наголошують, що лише після їх вимоги пацієнтку перевели у карантинну кімнату. Потім персонал намагався приховати стабільно тяжкий стан жінки та доповідав, що її температуа – 36,7, хоча насправді вона була більшою за 39 градусів.  

Як стало відомо згодом, ця жінка мала температуру впродовж 9 днів, тесту на covid їй ніхто не робив і лікування належного вона також не отримувала. 

Лікар, яка оглянула хвору, висловила підозру, що та має нижньочасткову лівобічну пневмонію, тож нарешті для неї викликали “швидку”, медики якої дорікнули керівництву, мовляв, куди ті взагалі дивилися і чому не дзвонили раніше. 

Директор закладу Світлана Охотенко не повідомила свій департамент про підозру на коронавірус у підопічної інтернату, хоча в неї був алгоритм дій на випадок виявлення коронавірусу.

За два дні представниця Омбудсмена зателефонувала в інтернат, щоб довідатися про стан госпіталізованої жінки, і дізналася, що 15 листопада К* померла в лікарні від ускладнень, які спричинила коронавірусна інфекція. 

Нагадаємо, що в лікарні №1 прокоментували смерть житомирянки, яка благала мера врятувати пацієнтів з реанімаційного відділення для сovid-хворих.

 


Будьте першим, хто прокоментував "Неподалік Житомира від “корони” померла підопічна психоневрологічного інтернату, якій відмовили у виклику швидкої"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*