Нова освітня концепція та відбудова всього кварталу: яким буде житомирський ліцей №25

У Житомирі розпочали роботу над створенням нової освітньої концепції для зруйнованого росіянами ліцею №25. Детальніше про проєкт, який реалізується Житомирською міською радою, БФ «savED» разом з Малою академією наук України за підтримки «Finn Church Aid» розповіли під час підписання меморандуму сьогодні, 12 січня. 

За словами міського голови Сергія Сухомлина, день, коли росіяни зруйнували ракетою ліцей місто памятатиме завжди, проте зараз важливо сконцентруватися на відбудові навчального закладу:

«4 березня ми будемо пам’ятати завжди. Зараз часи, коли руйнуються школи, коли діти втрачають можливість навчатися. Не складно відновити будівлю цієї школи, набагато важче створити новий дух, нові сенси та атмосферу в навчальному закладі. Наші діти зараз навчаються в школах за кордоном. Тому ми конкуруємо не з українськими школами, а ми конкуруємо за наших дітей з Європою, Америкою. Для цього ми сьогодні підписуємо меморандум. Ми хочемо відбудувати та створити новий освітній простір в Житомирі, і зробити його найкращим в Україні».

Роботу над проєктом розпочали ще наприкінці літа 2022 року. Мета – відновлення ліцею з абсолютно інших перших кроків, аніж просто відбудова стін. Робота не лише над будівлею, а і над підходом до того, як здійснюватиметься освіта в навчальному закладі. 

«Я думала над тим, що було б добре, аби кожна школа могла зробити паузу та взяти час на подумати: В чому цінність кожної школи? Що найперше вона має давати дітям? Якими вона бачить своїх випускників? Щоби кожен учитель міг творити вільно, з думкою про потреби дітей, а не про те, як відповідати вимогам програм і стандартів. Я уявлення тоді не мала, якою ціною це може статися. Але сьогодні у громади міста є унікальна можливість – вперше в Україні задуматися над тим, якою має бути ця школа після відбудови, якими мають бути діти в цій школі. Я вірю в те, що ця школа може стати магнітом освітнього туризму в Україні», – ділиться директорка фонду «savED» Олена Северенчук.

Також завтра, 13 січня, планують провести стратегічну сесію, під час якої хочуть напрацювати бачення нового ліцею, його концепцію та стратегію. Також планується робота над створенням навчальних освітніх програм, організація навчання та співпраці з вчителями, тренінги. А вчителі матимуть візит до Фінляндії. 

Що стосується відбудови будівлі ліцею, то поки важко сказати, коли саме це відбудеться. Проте, як розповів Сергій Сухомлин, є пропозиція відбудови всього кварталу разом зі школою:

«Відбудова ліцею №25 розпочнеться вже після того, як буде готовий робочий проєкт. Над ним вже працює команда з Португалії. Коли ми вже матимемо готовий робочий проєкт, то розпочнемо сам демонтаж будівлі. Поки важко сказати, коли саме це буде, бо на останній нашій зустрічі з компанією, яка займається проєктуванням, ми запропонували відбудову не тільки ліцею, а всього кварталу. По стратегії там має бути декілька освітніх закладів, у тому числі перетворення кінотеатру “Жовтень” та обласної бібліотеки. Це має бути абсолютно новий освітній простір Житомира».

Нагадаємо, житомирський ліцей №25 переїде в іншу будівлю.

Будьте першим, хто прокоментував "Нова освітня концепція та відбудова всього кварталу: яким буде житомирський ліцей №25"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*