Нова пенсійна реформа в Україні: збільшення пенсійного віку та стажу

З 1 квітня 2020 року пенсійний вік для українців зросте, а вже через рік, у 2021 році на пенсіонерів знову очікують зміни. Відтак чоловіки та жінки виходитимуть на пенсію однаково в 60 років. 

Про це інформує Міністерство соціальної політики України.

Зокрема, зараз в 59 років на пенсію можуть вийти лише ті жінки, які свій 59-ий день народження відсвяткували до 1 жовтня 1960-го. Ті, хто народився пізніше (наприклад, у лютому) — вийти на пенсію мають право лише в 59,5 років.

Також чоловіки та жінки повинні мати не менше 27 років страхового стажу легальної роботи, тобто трудороків, коли роботодавці платили за них внески в Пенсійний фонд України.

Величина стажу роботи щороку зростатиме на 1 рік, тобто у 2021 році страховий стаж складатиме 28 років, а у 2022 −29 років. Кінцевий показник має досягнути 35 років трудостажу.

«Якщо у людини на час досягнення зазначеного пенсійного віку (59,5 або 60 років) немає необхідного страхового стажу, вона зможе вийти на пенсію за віком пізніше, після досягнення 63 років. У разі відсутності необхідного страхового стажу для призначення пенсії за віком після 60 і 63 років, пенсію можна отримати після 65 років. Але для цього потрібно мати мінімум 15 років страхового стажу », – пояснили в Пенсійному фонді.

У ПФУ також розповіли про винятки, якщо, наприклад, зараз 60-річний пенсіонер має 26 років та 2 місяці стажу, проте все ще працює.Тоді до кінця 2020 року він заробить повних 27 років стажу і зможе вийти на пенсію за віком. Пенсіонеру не потрібно буде чекатим 63-ох років чи залишати роботу, адже через 2 роки зроблять пенсійний перерахунок та збільшать виплати. 

Збільшення пенсії розраховується індивідуально і залежить від розміру зарплати працюючого пенсіонера.

Однак при наявності мінімум 27 років стажу — пенсія у нього вже буде вищою за мінімальну (зараз — 1638 грн).

Нагадуємо,що середній розмір пенсії українців складає 3083 грн, проте більшість пенсіонерів отримують менше. 

Якщо ув 65 років в людини так і не набралося хоча б 15 років страхового стажу (якщо вона була нелегальним співробітником або домогосподаркою, наприклад), то їй замість пенсії призначать так звану соціальну допомогу. Це, по суті, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність — 1638 грн (на сьогодні) як і мінімальна пенсія за віком.

Будьте першим, хто прокоментував "Нова пенсійна реформа в Україні: збільшення пенсійного віку та стажу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*