Нові деталі масового вбивства на Житомирщині: “Це був самозахист, я не збирався нікого вбивати” | Times ZT

Нові деталі масового вбивства на Житомирщині: “Це був самозахист, я не збирався нікого вбивати”

Село Новоселиця, що в Житомирській області, до кривавої сутички було нічим непримітним серед інших традиційних українських сіл. Проте після розстрілу біля ставка, що за кілька кілометрів від села, й смерті сімох людей, тут наче вимерли всі. Місцеві жителі поодиноко ходять до магазину чи у справах, проте не кожен готовий розмовляти з журналістами, бо вже втомились від запитань. 

На місці подій працював Євген Герасимчук для  видання BBC.

“Здивовані, звісно. Не чекали від нього такого, що стільки людей загине. Ми його знали як сусіди. Мені здається, що він нормальний був. Шкода людей, шкода, що таке зробив. Напевно, горілка таке робить – випили всі, були п’яні та й зробив”, – розповіла місцева жителька Анна Тимончук й додала, що односельчанин й справді має запальну вдачу.

“Взагалі він був буйний, запальний був, це так. Колись, ще коли ми тут не жили, то вони наче й з жінкою билися. В них син загинув, але я подробиць не знаю. Він вдома тут не жив, а там жив – на ставках, де це зробилося”, – каже Анна Тимончук.

“Дружина в нього хороша, в сільській раді працює. Вони не розлучені, просто він тою рибою заробляв гроші, то більше там був. Приїжджав, але здебільшого там. До нього часто їздили люди відпочивати. І ми їздили, коли ще молоді були. Він там працює вже давно. Ми їздили, купались, відпочивали. Все село, звісно, шоковане”, – додає вона.

Інша жителька села Новоселиця навідріз відмовилась представитись, а про підозрюваного у вбивстві відгукнулась негативно: “Тримав в страху родину, сусіди його боялись, а один із синів загинув за незрозумілих обставин”.

Дружина Анатолія й справді працює секретарем в сільській раді, проте заклад зачинений на замок. На дверях висить оголошення: “Секретар у відпустці” і зазначені контактні номери, проте на жоден із них додзвонитись неможливо. 

Вже 23 травня, одразу після трагедії в Корольовському районному суді Житомира для підозрюваного визначали міру запобіжного заходу.

На судове засідання підозрюваного супроводжував посилений конвой, а він сам безпрецедентно був одягнений в засоби захисту:  бронежилет та кевларовий шолом.

На суд приїжджали й бойові побратими застрелених.

“Ми шоковані. Загиблі в мене служили – хто в 2015 році, хто в 2014. Два військовослужбовці є дійсними військовими. І вони тільки-но приїхали з ротації”, – розповідає начальник штабу батальйону імені Кульчицького Олег Дубягін.

Знайомі загиблих відмовляються двіряти версії, що ті приїхали до орендаря ставку на “розбірки”.

“Ви розумієте, якщо хтось із хлопців приїжджає на розбірки, вони не сплять в тому будинку, і вони не їдять там, і рибу не ловлять, і шашлики не смажать. То які можуть бути розбірки, якщо вони приїхали відпочивати після ротації?”

В ході судового засідання прокурори та захисник підозрюваного клопотали про закрите засідання, адже обставини справи мають відношення й до іншого провадження. Тому далі суд відбувався без присутності журналістів. 

Цікаво, що сам стрілок перед тим, як прийняли рішення про закритий режим, заявив, що його дії були самозахистом:

“Це був самозахист. Якби в мене не стріляли, я б не відкривав вогонь. Я нікого не збирався вбивати, я не вбивав нікого раніше, і тим паче не хотів цього разу. Якби в мене не стрельнули…” – сказав Анатолій Захаренко.

“Тим паче, є всі експертизи, які свідчать – я не був ані під дією наркотиків, ані під горілкою. Я був цілковито тверезою людиною. Але в будь-якої людини психіка спрацьовує на самозахист. Бо їх було 8 чоловік, а я був сам, та ще й вночі. І тим паче, я не переховувався, я викликав ДБР, повідомив в органи. Я сидів і чекав. Приїхали органи, я підійшов, поклав рушницю на капот і все. Я міг би не повідомляти, я міг втекти. Але я цього не зробив, тому що я чесна людина”, – заявив він.

Поки слідчі дії тривають, суд виніс рішення призначити підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб без можливості внесення застави.

Нагадуємо, що кривава стрілянина відбулась в Попільнянському районі в ніч з 22 на 23 травня

Також, яке покарання загрожує підозрюваному.

Читайте також, що розповів чоловік, якому вдалося врятуватись від смерті.

Відео з місця кривавого вбивства 7-ми рибалок на Житомирщині.

Будьте першим, хто прокоментував "Нові деталі масового вбивства на Житомирщині: “Це був самозахист, я не збирався нікого вбивати”"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*