Обережно, податки: посилки з-за кордону можуть обійтися дорожче, ніж очікувалося

Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроекті №9260, в якому запропонував обкладати податком посилки вартістю більше 100 євро, що приходять приватним особам  із-за кордону.

Нові правила вступають в дію з липня 2019 року. А з 1 січня по 31 червня 2019 буде перехідний період, коли буде дійсна стара система податків. Наразі законом передбачене стягнення лише з посилок дорожче 150 євро, хто б їх не отримував. За нововведеннями планується оподатковувати посилки більш як на 150 євро, якщо їх замовляли юридичні особи та підприємці. Що стосується приватних осіб, то вони можуть замовляти до 100 євро без сплати податків.

Ще у грудні 2017 року Рада постановила, що українці можуть не сплачувати мито при умові, якщо вони отримують три посилки в місяць, які не перевищують вартість 150 євро. Ця новина надзвичайно обурила одержувачів, адже стягнення проводиться з кожної четвертої посилки. Проте це не єдиний мінус.

Даний законопроект пропонує назначити операторів поштового зв’язку податковими агентами. Тобто саме вони будуть сплачувати ПДВ за посилки, які перевищили ліміт. З одного боку – це круто, адже одержувачу не доведеться переплачувати, але з іншого – це спричинить різке зростання ціни на міжнародну доставку. І тоді в будь-якому разі доведеться сплачувати суму, яка тотожна податку. Крім того, поштові організації зазначили, що термін доставки надзвичайно зросте. У країні недостатньо митників для того, щоб пильно та швидко перевіряти усі надходження. А налагодити величезну базу одержувачів складно. Тому довгоочікувані товари з Aliexpress йтимуть ще довше. Літні аксесуари замовляйте взимку, а рукавички – влітку.

Але Кабінет міністрів на цьому не спинився і вирішив значно розширити цей законопроект. Податок на тютюнові вироби зросте на 9 % з липня 2019, а з січня  екологічний податок за стаціонарні викиди вуглекислого газу збільшиться до 10 грн/тонну. І надалі буде зростати щорічно на п’ять гривень до 2023 року. За видобуток нафти та конденсату ставка ренти зросте на 2 пункти, а для залізної руди – на 0,8. Податок за використання лісових ресурсів збільшиться на 50 %.

Варто зазначити, що також пропонують встановити нульову ставку податку на етиловий спирт. Але при цьому підвищити контроль на підприємствах, де його отримують та використовують. А також запровадити ліцензію на діяльність усіх господарських суб’єктів, що виробляють, торгують та зберігають пальне.

Як реально обернуться для звичайних громадян нововведення, можна лише здогадуватись. Але, опираючись на зріст плати ПДВ, не тяжко здогадатися про потенційний зріст цін на певні товари та послуги.

Аліна ТОЛКАЧ

Будьте першим, хто прокоментував "Обережно, податки: посилки з-за кордону можуть обійтися дорожче, ніж очікувалося"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*