1X FAN models
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1xfan manager
coin24 crypto exchange
Stay with Ukraine

Як обрати пуховик на зиму: практичні поради

До вибору пуховика на холодну осінь та зиму потрібно підходити серйозно, аби він послугував не один рік.

Пуховиками у нашій країні називають об’ємні куртки з будь-яким утеплювачем. Але саме утеплювач відіграє вирішальну роль.

Для країн з холодною зимою співвідношення у пуховику пуху та пера має бути 80/20. Тому що саме пух має теплоізоляційні властивості.

CLO ця абревіатура показує одиницю виміру термоізоляції, іншими словами, при якій температурі людина відчуватиме себе комфортно. І вона обов’язково повинна бути вказана на ярлику куртки. (1CLO оптимально при температурі до -15, а ось понад -40 необхідно 3 CLO).

У країнах з м’якою зимою (у нашому випадку на осінь-весну) відсоток пуху та пера розділено навпіл.

Коли обираєте пуховик, перевіряйте пружність пуху (fill power – FP) – це основний показник якості. Як це зробити? Скрутіть пуховик трубочкою, гарно стисніть, потому відпустіть. Якщо присутня гарна пружність пуху, куртка випрямиться повністю і через шви не проб’ється ні перо, ні пух. Цей показник має бути не менше ніж 550. Найякіснішим вважається пуховик з показником FP 800.

Зазначений на ярлику стандарт якості DIN EN 12934 означає, що пух промитий, продезінфікований та висушений.

Який саме пух використовують? Частіше всього це гагачий, гусячий, лебединий або качиний. Гагачий пух найтепліший. Але й найдорожчий.

Щодо пуховиків з курячого пуху, то він дуже погано зберігає тепло. Також він важчий та не такий якісний. Тому такі куртки для зими купувати не рекомендується.

Найкраще, аби пух зашивали у певні блоки. Тоді менша ймовірність його звалювання вниз та утворення грудок. Зазвичай розмір блоків 20-25 см.

Обов’язково до якісного пуховика додається пакетик зі зразком пуху!

Шиють пухові куртки з натуральних тканин, а покриття має бути водовідштовхувальним.

Для пуховика на дорослу людину вага має бути не більше 2 кг. Оптимально 1,5 кг.

Часто у виробництві пуховиків використовують й інші наповнювачі: синтепон, вальтерм, бавовняна вата, вовняний ватин, файбертек, холофайбер. Вид наповнювача неодмінно має вказуватися н6а етикетці: «down» пух, «feather» перо, «cotton»вата, «wool» вовняний ватин, «polyester» синтепон). Вони дешевші за пух, не алергійні та мають низьку гігроскопічність (тобто менше поглинають вологи).

Синтетичні наповнювачі легкі та дуже добре гріють взимку, тому вони не поступаються нічим натуральним наповнювачам.

Якщо правильно доглядати за пуховиком, він може прослужити від 5 до 10-20 років. І не втратить своїх теплоізоляційних властивостей та збереже зовнішній вигляд. Це відноситься більш до натурального наповнювача. А от синтепон нерідко після прання губить чверть своїх властивостей зберігати тепло.

Пуховики бувають одношарові та двошарові.

Одношарові підходять для температури -10-15. В них важко перегрітися та вони зручніші за розмірами. Такі куртки підходять любителям активного відпочинку та тим, хто багато рухається.

Але якщо потрібно багато бувати на вулиці та при цьому мало рухатися, і температурні показники значно менші, тоді обирайте двошаровий пуховик.

Тетяна РІХТЕР

Фото: мережа Інтернет

Корисні поради від редакції: Як вберегтися від морозу та переохолодження — найдієвіші поради

Будьте першим, хто прокоментував "Як обрати пуховик на зиму: практичні поради"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*