Як вберегтися від морозу та переохолодження — найдієвіші поради

При температурі повітря нижче −10 С° медики радять не виходити на вулицю, а пересидіти цей час удома. Проте, якщо вам все ж необхідно кудись піти, тоді варто подбати про одяг, взуття, харчування та активності, щоб почуватися комфортно, не застудитись та не промерзнути «до кісточок».

Як уникнути обмороження та переохолодження

Перше правило — контролюйте температуру свого тіла. Як не дивно, але якщо ви вдягнетесь занадто тепло, то замерзнете ще більше, адже піт — це та ж сама волога, яка від морозу замерзає на вашому тілі. 

Правило «капустини» — замість однієї теплої кофти краще одягнути кілька тонших. Це допомагає краще зберігати тепло. Одягайте вільний одяг, щоб він не тиснув. Те ж саме стосується і взуття. Крім того зимові черевики мають бути водостійким.

Виходячи з дому в морозну погоду краще відмовитись від металевих прикрас.

Потурбуйтесь про те, щоб ви не були голодними, а якщо змерзли, потрібно з’їсти щось тепле, висококалорійне чи солодке. Якщо ж ви збираєтеся тривалий час провести на вулиці, тоді пийте багато теплої рідини. На прогулянку завжди можна взяти з собою термос з чаєм. 

Зверніть увагу, що алкогольні напої навпаки зашкодять, адже вони розширюють судини й організм швидше втрачає тепло.

Кожні півгодини чи годину перебування на свіжому морозному повітрі, варто чергувати з 15 хв у теплому приміщенні.

Якщо ж ви не взяли до уваги вижчеперелічені пункти і вже встигли змерзнути, тоді треба почати активно рухати руками та пальцями ніг, щоб посилити кровообіг. Крім того, контролюйте свою активність, адже перевтома також сприяє ще швидшому охолодженню.

Якщо ви маєте звичку палити, то у морозну погоду краще утриматись від цього. Не носіть важкі речі та не торкайтеся металу чи бензину оголеними руками — це ідеальні провідники холоду.

Цікаво буде прочитати: Як обрати пуховик на зиму: практичні поради

Будьте першим, хто прокоментував "Як вберегтися від морозу та переохолодження — найдієвіші поради"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*