…Довго говорили про малий і середній бізнес, про заробіток в Інтернеті і т. п. Після цього я відчула, що справа пахне фінансовою пірамідою. Але мені було цікаво дослухати те, що вони вішали нам на вуха. Згодом ми підійшли до «кар’єрних сходів». І тут почалося найцікавіше…
Сьогодні багато студентів, молодих людей та людей у віці шукають роботу. Зазвичай, люди переглядають оголошення в Інтернеті, і я не виняток. Я створила резюме, опублікувала на сайті – і через декілька годин до мене зателефонували з приводу вакансій на роботу. На той момент я була щаслива, адже мною зацікавилась компанія з такою солідною назвою: «Tiens Group Corporation».
Несподівана «перемога» в невідомому конкурсі
Мені призначили співбесіду. Тоді я й гадки не мала, куди йду, але вірила тільки у хороше. Коли я прийшла в офіс (Житомир, Путятинська площа), мене привітно зустріли, попросили, щоб я заповнила анкету та чекала на свого наставника. Згодом по мене прийшла молода дівчина та повела на співбесіду. Були поставлені стандартні запитання: де навчаюсь, скільки років, яке маю хобі, чим хочу займатись у них на роботі.
Мене трохи здивувало одне запитання: яку я хочу отримувати з/п. Зазвичай роботодавець сам оголошує, скільки платитиме за ту чи іншу роботу. Але тоді я не надала цьому особливої уваги. Після розмови мені сказали, що увечері проходитиме якийсь відбірковий конкурс, після якого вони зателефонують та повідомлять про початок «інтернатури». Як і було обіцяно, під вечір зателефонував мій наставник та привітав із перемогою на відбірковому конкурсі. Ще нічого не зробила – і вже переможець?..
Початок «стрімкої кар’єри»: 100 грн. у заставу
Розпочався перший день моєї практики у компанії «Tiens Group Corporation». Першою темою став фінансовий план грошового потоку. Після того, як ми розібрали лінію життя з точки зору вільного часу і фінансової незалежності (навчання – робота – пенсія), ми перейшли до особливостей ХХІ століття. Розповідали нам також про історію «Tiens Group Со.».
Такі книжечки лежали на столах під час кожної презентації
День другий. Лектор розповідав про досягнення працівників та їх звання. Мова пішла про премії від компанії. Ієрархія передбачає декілька щаблів: «бронзовий лев», «срібний лев», «золотий лев», а також «почесний член правління». В залежності від ступеня працівник отримує від 10% до 20% і навіть більше. Але як він отримує, за що саме нараховуються відсотки? Ці питання залишалися оповиті туманом.
Після лекції я знову зустрілась із своїм наставником. Вона запитала у мене, чи все я розумію, що говорить лектор, та наказала виконати домашнє завдання. Я була шокована, але цікаво було дізнатися, яке ж буде те завдання. Увага, мені сказали, щоб я написала 50 (!) власних життєвих цілей! А ще мені повідомили, щоб я здала 100 гривень для того, аби вони видали мені під заставу 2 книжечки-брошурки та диск. І що ви думаєте, я зробила? Я залишила їм гроші.
Хочеш стати мільйонеркою – відповідай на дзвінки клієнтів!
День третій. Ми знову говорили про легкі гроші і про те, як просто їх заробити. Але сьогодні нам принесли журнал з готовими відповідями для клієнтів по телефону. Це вже було занадто…
Знову розповідали байки, що лише тут ми будемо у достатку. Нас познайомили з «колективом» та представили звання кожного з його членів. Потім настала черга наших запитань. Тут все і почалося. Один чоловік обурювався, що вони толком не кажуть, що ми повинні робити та за що отримувати зарплату. Друге схоже запитання, третє… Обличчя лектора почервоніло від люті. Було видно, що він не може впоратися з ситуацією, яка швидко виходила з-під їхнього контролю. Конкретних відповідей ми так і не отримали. Далі була вже суто формальна зустріч із нашими наставниками. Я забрала свої гроші та повернула книжечки з диском. І більше туди не ходила.
Загалом для мене історія скінчилася хепі-ендом. Я вчасно схаменулася. Але… Люди, перш, ніж кудись влаштуватися, знайдіть якомога більше інформації про компанію! Пошукайте в Інтернеті, поцікавтеся у знайомих, не бійтеся питати у родичів, батьків, так як вони мають вже досвід у цьому житті.
Однією з особливостей таких «контор» є те, що вони можуть перебувати за різними адресами, переїздити з місця на місце, по-іншому називатися. Але, повторюся, суть роботи та метод вербування майже завжди однаковий: адміністратори, які роздають анкети; натовп народу, що демонструє ажіотаж (найняті статисти); демонстрація фотографій та фільмів про нібито успішних людей. Будьте обережні і пильні!
Олеся ЛАВРЕНЮК
Р. S. Китайський лохотрон без української адреси
Про «Tiens Group Corporation» інформації в Інтернеті більш, ніж достатньо. Відомо з точністю до 100%, що ця компанія китайська – і це, до речі, те, про що часто соромляться розповідати «роботодавці» цієї гербалайф-секти. «Tiens Group Со.», вона ж «Тяньши» – нібито реалізує БАДи методом прямих продажів.
Ще одна деталь. На нібито «українському» сайті компанії, що зареєстрований у доменній зоні ua – дуже цікава адреса:
Москва, ул. Усачева, д. 22
Деякі сторінки на сайті цієї «мегакорпорації» просто порожні – наприклад, розділ «нові продукти».
З Вікіпедії можна дізнатися, що компанія не здатна утримувати магазин навіть у Пекіні, столиці КНР. Дистриб’юторів «Тяньши» постійно критикують за брехню та приховування справжньої інформації про компанію.
«Відомі випадки неточного інформування незалежними дистриб’юторами кандидатів про майбутню діяльність. Зокрема, не вказують рід своєї діяльності (або вказують невірний тип діяльності). Також при залученні нових «рекрутів» використовують НЛП і не вказують справжньої назви компанії…»
Нагадуємо, як не стати жертвою шахраїв та які види шахрайства ще можуть бути. Як захистити свою персональну інформацію в Інтернеті, щоб її не змогли використати шахраї в своїх корисних цілях.
Ці лохотронщики з Путятинської ТАК набридають! Не встигаєш розмістити в Інтернеті своє резюме, як одразу ж атакують. Голоса різні, а текст у всіх один. Ще й так зляться, коли говориш їм, що не цікавить їх пропозиція: “Вам що, гроші не треба!” (таким єхидним голосом)
Так тут же тоже лохотронщики