SOS! У Кам’янку зливають смердючі відходи!

Кілька днів тому на території Богунського яру у Кам’янці я помітила потоки води, що мали нехарактерний каламутно-синій колір. Вода набула такого відтінку під впливом викидів, що надходять туди з отвору над річкою. Кам’янка зараз більше схожа на брудну сизу канаву. Що сталося?..

В місці знаходження труби стоїть жахливий аміачний сморід. Знаходитись поруч з цим місцем більше кількох хвилин неможливо. Складається враження, що над цією трубою висить токсична хмара. Відходи, що стікають в річку, мають сіро-синій колір. При потраплянні відходів у воду утворюється брудна піна.

На фотографіях можна чітко побачити, як змінюється колір води. В річці помітно протоку брудного кольору. Під водою, що ще не встигла забруднитись, видно каміння та водорості, а з боку злитих відходів вода стала настільки каламутною, що крізь неї вже нічого побачити не можна.

Річка Кам’янка в даний час перебуває не в кращому своєму стані. Вона осушилась, стала мілкою, поросла водоростями та набула цвілого зеленкуватого відтінку. Тепер ситуація загострилась викиданням до річки хімічних відходів.

До цієї річки люди часто приходять відпочивати. Іноді в ній можна побачити сміливців, які в літню спеку мочать ноги, або й намагаються зануритись у воду в межах своїх можливостей. Дехто може переходити по мілині або по камінцях, що стирчать з річки, з одного берега на інший. Нерідко можна побачити й собак, що п’ють з річки або бовтаються у воді, коли стоїть палюче сонце.

На власні очі бачити не доводилось – але говорять про те, що в Кам’янці також вудять рибу. Враховуючи те, що до річки зливаються відходи невідомого походження, що стовідсотково забруднює її – купатися в ній, рибалити та брати звідти воду для будь-яких потреб не можна!

Як стало відомо, кількома днями раніше інспектори Державної екологічної інспекції обстежили стан річки. За результатами перевірки, несанкціонованих або аварійних скидів інспектори… не виявили. Водночас зразки відібраної води показали, що деякі показники в Кам’янці перевищені в 5-20 разів проти норми!

Зафіксовано перевищення нормативів граничнодопустимих скидів за такими показникам:

– азоту амонійному – у 20 разів;

– хімічне споживання кисню – в 5,8 рази;

– біохімічне споживання кисню – в 11,2 рази;

– фосфатів – в 4,7 рази.

Також було встановлено, що вода мала світло-зелений колір з запахом фекалій. Дослідження, проведені над водою, показали: у Кам’янці наявний фітопланктонний комплекс, в якому переважають нитчасті синьо-зелені водорості роду Anabaena. Також були виявлені представники хлорококових, діатомових і криптофітових водоростей. У воді також присутні різні представники зоопланктону, що свідчить про відсутність в пробі критичної кількості токсичних речовин.

Але факт зливу в річку речовин з хімічних запахом та нехарактерним брудним кольором зафіксований на фото, і його спростувати неможливо. Хоч інспекція нібито «не встановила» у пробах води значної кількості токсичних речовин. Чому ми маємо вірити: власним очам – чи підозрілим висновкам інспекції? І що потрібно Житомиру – чиста мала річка Кам’янка, чи брудна сиза канава, до якої гидко навіть підійти?…

Тетяна ОВСІЄНКО

Будьте першим, хто прокоментував "SOS! У Кам’янку зливають смердючі відходи!"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*