Обов’язкова вакцинація тепер є необхідною умовою для роботи у «жовтій» зоні

Міністерство охорони здоров’я України вирішило посилити вимоги карантину у «жовтій» зоні. Відтепер по суті наявність хоча б одного щеплення від COVID-19 стає необхідною умовою для усіх українців, оскільки персонал та відвідувачі закладів у «жовтій» зоні повинні мати хоча б одне щеплення проти COVID-19, або негативний ПЛР-тест чи сертифікат про одужання.

Про це  повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на черговому засіданні Уряду 24 листопада.

«Ми повинні готуватись до можливого повторного зростання випадків COVID-19, тому Міністерство охорони здоров’я пропонує сьогодні внести зміни до постанови про карантин №1236. Зміни стосуються правил у жовтому рівні епідемічної небезпеки. Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності в цій зоні, не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень по площі, або перевіряти документи та працювати без обмежень відповідного рівня, то нові правила не передбачають такої опціональності. У жовтому рівні епідемічної небезпеки громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани тощо можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою, або наявності негативного тесту чи сертифікату про одужання. Це ж правило стосується і прийому відвідувачів: мають бути вакциновані принаймні однією дозою, або мати сертифікат про одужання чи негативний тест», – пояснив Віктор Ляшко.

Окрім того, скорочено термін дії «жовтого» сертифікату про вакцинацію зі 120 днів до 30. А самі сертифікати перевірятимуть не наочно, а через «Дію».

Підвищити також вирішили і штрафи за порушення правил карантинних вимог. Відтепер замість 34 тисяч гривень у випадку порушення доведеться сплатити 170 тисяч гривень.

Нагадуємо, що відтепер у «Дії» можна створити ПЛР-сертифікат.

Будьте першим, хто прокоментував "Обов’язкова вакцинація тепер є необхідною умовою для роботи у «жовтій» зоні"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*