Змінено умови надання житлових субсидій

Згідно з постановою КМУ від 15.11.2021р. №1184 з метою надання допомоги на оплату житлово-комунальних послуг найбільш незахищеним категоріям громадян змінено окремі положення порядку надання житлових субсидій.

Право на отримання субсидії громадяни матимуть у наступних випадках:

  • якщо у власності є мотоцикли,  вартість яких на дату набуття права власності не перевищує чотирьох розмірів мінімальної заробітної плати (24 тис. грн), встановленої на 1 січня року, з якого призначається субсидія, а також  самостійно зібрані транспортні засоби;
  • якщо перебували у відпустці без збереження заробітної плати коли дитина потребує домашнього догляду до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря) або дитина хвора та їй не  встановлено інвалідність до досягнення дитиною вісімнадцятирічного віку (за висновком ЛКК);
  • у разі придбання квартири (будинку) за рахунок коштів державного чи місцевого бюджету на суму, яка перевищує 50 тис. грн.

Відтепер при визначенні права осіб на отримання житлової субсидії не враховуватимуться житлові приміщення, які розташовані в сільській місцевості, селищах міського типу, а також житлові приміщення на які оформлено спадщину за умови, що жодне із житлових приміщень не здається  в оренду і це підтверджує акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Відповідно до нововведень, житлова субсидія не призначається, якщо будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, мають облігації внутрішньої державної позики на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень.

Нагадаємо, що у Раді було зареєстровано законопроект, покликаний направити отримані від МВФ кошти на компенсації людям, які не зможуть впоратися з запланованим владою підвищенням тарифів.

Будьте першим, хто прокоментував "Змінено умови надання житлових субсидій"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*