окупанти вкотре не пустили експертів МАГАТЕ до реакторного залу ЗАЕС

окупанти вкотре не пустили експертів МАГАТЕ до реакторного залу ЗАЕС

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) досі не отримали доступу до реакторних залів енергоблоків № 1, 2 і 6, що перешкоджає їхній можливості контролювати ситуацію з ядерною безпекою та охороною на станції.

Також це порушує п’ять конкретних принципів, встановлених Радою Безпеки ООН. Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.

З 18 жовтня минулого року бригади не можуть отримати доступ до частин машинного залу кожного блоку. Зовсім нещодавно в середу, 10 січня, знову обмежили доступ до машинних залів блоків №1 і №2.

«Ситуація з ядерною безпекою та захищеністю залишається дуже нестабільною, і я повторюю своє прохання про безперешкодний доступ, щоб МАГАТЕ могло оцінити сім основних принципів ядерної безпеки та захисту та контролювати дотримання п’яти конкретних принципів, щоб допомогти забезпечити ядерну безпеку та захист на території ЗАЕС, щоб запобігти ядерній аварії та забезпечити цілісність станції», – додав гендиректор Гроссі.

Нагадаємо, на ЗАЕС стався черговий блекаут: є загроза радіаційній безпеці.

Будьте першим, хто прокоментував "окупанти вкотре не пустили експертів МАГАТЕ до реакторного залу ЗАЕС"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*