Овруцькі нелюди: Павло Макарчук попросив суд тримати його під вартою – боїться розправи (ФОТО) | Times ZT

Овруцькі нелюди: Павло Макарчук попросив суд тримати його під вартою – боїться розправи (ФОТО)

У Корольовському суді Житомира 30 травня стався екстраординарний випадок. Зазвичай адвокат підозрюваного, якому «світить» важка стаття,  подає клопотання про домашній арешт, підписку про невиїзд чи інші відносно м’які запобіжні заходи – аби уникнути камери СІЗО. Але адвокат і сам Павло Макарчук навпаки, підтримали клопотання прокуратури про утримання під вартою.

Мотивували вони це тим, що на «волі» існує загроза здоров’ю та життю підозрюваного у зв’язку із сильним громадським резонансом справи «овруцьких нелюдів». Простіше кажучи, сторона захисту боїться, що над 50-річним чоловіком, якого підозрюють у вбивстві і спаленні власної доньки – вчинять банальний самосуд.

П. Макарчук визнає свою провину: «Так, я знаю, я наробив багато біди. Я винен, я скотина, я сам це кажу, але ж його назад вже не вернеш…» При цьому він уникає спілкування з пресою і відмовляється сказати на камеру бодай пару слів. Відтак суддя ухвалила рішення: 60 діб тримання під вартою.

Цікаво, що 29 травня у цьому ж залі сталася зовсім інша історія. Підозрювана Олена Клусенко, співмешканка Павла Макарчука та біологічна мати Дарини – просила і благала, аби її не відправляли у слідчий ізолятор. Мовляв, вона не скоювала злочину. До того ж, має «міцні соціальні зв’язки» у вигляді двох дітей, має постійне місце проживання і не має закордонного паспорту.

Тому, за словами адвоката, ризики того, що О. Клусенко переховуватиметься від слідства, мінімальні. Однак суддя все ж підтримав прохання прокурора і запроторив підозрювану за ґрати на 60 діб.   

Під час судового засідання заступник прокурора Житомирської області Віталій Мякішев заявив, що перевірятиметься також діяльність «активістів» – на яких міська влада покладає частину провини за смерть Дарини Макарчук. Він нагадав, що «активісти» та їхні підопічні, які зараз на лаві підсудних, атакували правоохоронні органи зливою заяв. В тому числі й такими, у яких прийомну родину звинувачували у… зґвалтуванні дівчинки. «Наразі це провадження розслідується, там на завтра, наскільки я знаю, призначено ще одну експертизу, вона кінцева. Тоді будемо приймати рішення по активістах теж. Якщо підтвердиться, що це було завідомо неправдиве повідомлення про злочин…» – додав В. Мякішев.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Овруцькі нелюди: Павло Макарчук попросив суд тримати його під вартою – боїться розправи (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*