Паління сухостою на Житомирщині набирає небезпечних обертів | Times ZT

Паління сухостою на Житомирщині набирає небезпечних обертів

Спалювання сухої рослинності та сміття без дозволу відповідних органів – це порушення закону, що тягне за собою адміністративну відповідальність – наголошують в Житомирській ОДА.

«Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю та людям. Без дозволу відповідних органів спалювання сухої рослинності та сміття є незаконним та несе за собою адміністративну відповідальність. За ці дії на громадян накладається штраф від 170 до 340 грн, а на посадових осіб від 850 до 1190 грн. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду на громадян накладається штраф від 340 до 680 грн, а на посадових осіб – від 1190 до 1700 грн», – розповіла начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Оксана Ревенко.

Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу. Окрім того воно небезпечне для населення, оскільки під час горіння виділяються стійкі хімікати, які рослина накопичила за час вегетації. Хімічні сполуки, що вивільняються у повітря, можуть викликати серцево-легеневі захворювання та загострення хвороби у астматиків та алергіків. Дим негативно впливає і  на стан навколишнього природного середовища – знижується родючість ґрунтів, забруднюється атмосферне повітря та з’являється пожежна загроза для прилеглих територій.

Зокрема, лише упродовж минулої доби вогнеборцями Житомирської області ліквідовано 22 пожежі сухої трави. Загалом вогнем пройдено понад 40 га території. До того ж, за добу бійці ДСНС 9 разів залучалися до гасіння сміття на відкритих територіях Житомирському, Народицькому, Олевському районах, містах Житомир, Малин та в смт Ружин. Загалом ліквідовано загоряння сміття на площі 0,8 га.

Нагадаємо, що минулого тижня паління сухостою призвело до знищення вогнем будівлі у с. Кропивня Хорошівського району.

Будьте першим, хто прокоментував "Паління сухостою на Житомирщині набирає небезпечних обертів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*