Пам’ятник «Героям Житомирщини» подорожчає на 1,5 мільйона гривень

Попри те, що на будівництво пам’ятника «Героям Житомирщини» свого часу був оголошений тендер, і виконавець компанія «Фаворит ОПТ» перемогла, вказавши вартість робіт трохи більше 6 млн. грн, тепер виявляється, що цих коштів замало.

Сьогодні, 20 вересня, після огляду незавершеного пам’ятника «Героям Житомирщини» депутати міськради обговорювали причини подорожчання об’єкта на 1,5 мільйона гривень.

Нагадаємо, що початкова вартість пам’ятника «Героям Житомирщини», згідно тендеру, становила 6,5 мільйона гривень. У торгах на виконання робіт перемогла компанія «Фаворит ОПТ» з вартістю робіт у 6 млн. 21 тис. 126 грн., проте такої суми виявилося недостатньо для завершення будівництва. 

Згідно слів забудовника, для пам’ятника не вистачило ще 1,5 мільйона гривень.

«З дня на день вже мають закінчитись будівельні роботи пам’ятника «Героям Житомирщини» і ми маємо його здати в експлуатацію. Проте наразі постало питання про кінцевий розрахунок, адже замовник об’єкта — управління капітального будівництва Житомирської міської ради повідомив, що вартість пам’ятника збільшилась більш ніж на 1,5 мільйона гривень. Звісно, в нас виникли запитання до цієї зміни, тому було організовано виїзне засідання із депутатами, замовником, підрядником та проектантом.

Вияснилось, що в основному ці зміни пов’язані з тим, що фундамент став більшим і міцнішим, змінили плити та додали нові елементи. І наразі ми будемо визначати, чи ці аргументи є суттєвими для того, щоб проголосувати за таку зміну в бюджеті.» — розповів голова бюджетної комісії Юрій Мойсеєв.

На засіданні бюджетної комісії міськради голова управління капітального будівництва Житомирської міської ради В’ячеслав Глазунов пояснив, чому не вистачило коштів на пам’ятник. Виявляється, що найсуттєвіші подорожчання були у шпиля із монолітних блоків (подорожчав більше ніж на мільйон гривень) і гранітних сходинок (подорожчали майже на 500 тисяч). Пояснили це тим, що під час роботи над шпилем та сходинками відбулась заміна гранітних блоків та плит, додався художній виріб з нержавіючої сталі та художні написи на граніті.

«Цей пам’ятник мав би бути давно. Давно його очікують батьки загиблих. В мене не підніметься рука не підтримати фінансування для того, щоб він вчасно з’явився в Житомирі. З точки зору моральності зараз я пропоную підтримати ці зміни, але в майбутньому потрібно детально розібратися з цим об’єктом.» – зазначила депутатка Любов Цимбалюк.

Врешті депутатами було прийнято рішення: підтримати виділення додаткових коштів, проте з майбутньою детальною перевіркою цього об’єкта.

Нагадаємо, як у Житомирі цього року будуть святкувати День козацтва.

Будьте першим, хто прокоментував "Пам’ятник «Героям Житомирщини» подорожчає на 1,5 мільйона гривень"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*