До Житомирської області ввезли приправу з небезпечним токсином

У перці солодкому меленому, який експортують до України з Латвійської республіки, фахівці виявили небезпечний токсин, що становить серйозну загрозу для здоров’я і життя людини. Про це сповістила Держспоживчслужба Житомирської області.

За інформацією Держспоживчслужби, про те, що у приправі (виробництва ELPISLtd) виявили охратоксин А, повідомила система сповіщення про якість продуктів та кормів RASFF.

Він надзвичайно токсичний. Це потенційний канцероген для людини (група 2B), мутаген, імуносупресор, тератоген, до того ж володіє сильною нефро- і гепатоксичністю та викликає імунодефіцитні стани.

У Держпродспоживслужбі закликають усіх підприємців перевірити свою продукцію та у разі виявлення негайно повідомити про ймовірно небезпечний товар.

«Головне управління  Держпродспоживслужби у Житомирській  області попереджає потенційних операторів ринку, які здійснюють обіг зазначених вище продуктів про необхідність вилучення їх з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”», — наголосили у Держспоживчслужбі.

Довідково: Охратоксин А — органічна сполука, похідна від кумарину, мікотоксин з групи охратоксинів, що продукується мікроскопічними пліснявими грибами роду Аспергілл і роду Пеницилл. Є контоменантом (харчовим забруднювачем).

Будьте першим, хто прокоментував "До Житомирської області ввезли приправу з небезпечним токсином"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*