Танцюють діти у калюжах, оркестри грають під дощем: День Житомира–2018 (ФОТО, ВІДЕО)

Свято мало не зіпсував незрозумілий інцидент біля будинку № 3 на Великій Бердичівській. Сюди із завиванням сирени примчав пожежний автомобіль. Пара бійців МНС у повному спорядженні вискочила з машини і почала нервово світити ліхтарями у прозорі двері горілчаного магазину…

На щастя, задимлення не було. Пожежні повернулися до машини, а військові, які за цим з подивом спостерігали – до своєї мідної та дерев’яної «зброї». Причому тут були вояки не лише у сухопутній парадній уніформі сіро-зеленого відтінку, але й у синій (військово-повітряній), білій (військово-морській), загадковій чорній та навіть коричневій!

У суботу 8 вересня о 18:00 на Соборній площі зібралися тисячі городян. Головне дійство свята мало пройти саме тут.

Погода була такою ж паршивою, як і обіцяли синоптики. Люди ховалися від дощу під навісом драмтеатру. А також під густими кронами дерев.

Особливу увагу привертав оркестр, який приїхав до нас аж зі Львова. Найяскравішою фігурою тут був, звичайно ж, феєричний тамбур-мажор з еполетами.

Але більше здивував музикант із сержантським погоном, нашитим на… рукав білої сорочки.

Львівські дівчата трохи замерзли у гостинному Житомирі – тому гріються, обіймаючи одна одну…

Урочистості розпочинаються із значним запізненням. Святковий вечір відкривають дітлахи з житомирського танцювального ансамблю «Ритм».

Дощ не припиняється. Діти у легкому взутті танцюють прямо посеред калюж – під жалісними поглядами дорослих. Але відмінити виступ нікому навіть не спадає на думку: свято ж важливіше за мокрі дитячі ноги!

Нарешті, на площу один за одним виходять оркестри. Сіро-зелений, «піксельний», білий, чорний, синій, коричневий…

…і строкатий доросло-юнацько-дитячий.

Поки оркестри, вишикувавшись, мокнуть посеред площі – на сцену виходять головні дійові особи: віце-прем’єр Геннадій Зубко, голова ЖОДА Ігор Гундич, мер Житомира Сергій Сухомлин, заступник мера Наталя Чиж. Вітають житомирян зі святом.

Хтось дуже «вдало» виставив світло на сцені, через що обличчя людини біля мікрофону стає схожим на персонаж з фільму про живих мерців…

Офіційна частина триває. Головні житомиряни вручають простим житомирянам сертифікати на квартири. Серед щасливчиків – бійці АТО/ООС та воїни-«афганці». Отримала житло також родина житомирянина, який загинув у Іраку у складі сил міжнародної коаліції.  

Незважаючи на похмурий дощовий вечір, духові оркестри показали справжній клас. Тут і українські марші, і народні пісні, і обробки популярних мелодій – з композиціями Майкла Джексона та групи «А-hа» включно.

І бонус-трек наостанок. Ні, ви не помилилися: грає військовий оркестр! Чому музиканти у такому кумедному цивільному вигляді? Бо це репетиція 7 вересня.

Тарас СТРІЛЬЧИК

2 коментарів до "Танцюють діти у калюжах, оркестри грають під дощем: День Житомира–2018 (ФОТО, ВІДЕО)"

  1. Останній бонус-трек – це не військовий оркестр! Це зведений оркестр міського Палацу культури та музичного училища ім. Косенка. Диригент – Ростислав Хо’мяк (керівник естрадно-духового оркестру “Сурми Полісся”) Тому цивільний одяг – їх звичайний одяг:)

    • Дякую за уточнення! Мені вони сказали, що військові. Музиканти з довгим волоссям трохи псували цю версію, але – за що купив, за те й продав.)

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*