Цієї ночі українці знову переходять на зимовий час

В останню неділю жовтня стрілки годинників в Україні традиційно переводять на зимовий час на годину назад. Цього року перехід припадає в ніч з 27 на 28 жовтня і відбувається о 4:00.

Адаптація

Зміна режиму може бути стресом для організму. Це супроводжується стрибками тиску, головним болем, млявістю та загальною слабкістю. У цей період може виникати безсоння, або навпаки сонливість, знижується працездатність. «Швидка допомога» частіше виїжджає на виклики стосовно інфаркту та інсульту.

Лікарі радять прогулятися перед сном на свіжому повітрі та вчасно лягати спати.

Організм людини адаптовується до такого режиму протягом тижня.

Чи відмовиться Україна від переведення годинників?

Перехід здійснюється згідно постанови Кабінету міністрів України № 509 від 13 травня 1996 р. «Про порядок числення часу на території України».

Декілька років поспіль в Україні збиралися відмовитися від переведення годинників.

Цього року в країнах Європейського союзу провели опитування, результати якого показали, що 80 % з майже п’яти мільйонів респондентів за те, щоб скасувати переведення годинників. Тому Єврокомісія офіційно запропонувала встановити, що останній перехід на літній час відбудеться 31 березня 2019 року. Цю пропозицію має затвердити Європарламент та уряди країн-членів ЄС не пізніше березня 2019 року.

За інформацією BBC News Україна, якщо Євросоюз відмовиться від переведення годинників, то Україна слідом теж може ухвалити таке рішення.

Тетяна РІХТЕР

Будьте першим, хто прокоментував "Цієї ночі українці знову переходять на зимовий час"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*