1X FAN models
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1xfan manager
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine

Перлина Старого Солотвина будинок на острові: як нині виглядає і для чого насправді будувався (ВІДЕО)

Багато хто з українців поєднує відпочинок з відкриттям для себе мальовничих незвіданих куточків у різних регіонах України . Один з таких – у селі Старий Солотвин на Житомирщині. Будиночок мисливця і рибалки на річці Коднянка став облюбованою локацією для фотосесій як туристів, так і молодят. Острівець називають «Островом кохання». Тож побувати тут, за легендами, добрий знак для закоханих пар. Люди постійно приїздять у Солотвин до будиночка на воді. Киянин Андрій приїхав з рідними із Дніпропетровщини.

«Я знав від знайомих, бачив давно цю картинку, але ніколи не знав, де вона є. Гарно звісно, молодці люди, що зробили, добре, що це є, ми задоволені», – каже Андрій, турист із Києва.

З розповідей місцевих, село Старий Солотвин відоме з 1593 року. У 80-ті роки минулого століття Ольга Варфоломіївна Дмитренко очолювала тут колгосп «Гігант». У той час саме проводили осушення земель від заболоченості. Воду з полів, розповідає жінка, відводили у ставок в центрі Солотвина, який хотіли розширити. В інтернеті, каже, подана неточна інформація про появу острова. З’явився він у селі 1982-го, а через 2 роки на ньому почали зводити хатинку.

«І тут треба розширити, а механізм не достає, щоб забрати усю звідти землю. І цей островок залишився на воді, а кругом вода. Ентузіасти – Шанський Леонтій Леонтійович із синами Олександром і Іваном прийшли до мене і кажуть: за підтримки ми хочемо цей острів окультурити», – розповідає Ольга Дмитренко, почесна громадянка Бердичівського району.

Чоловіки зібрали мисливців та рибалок, щоб ті долучились до  оформлення майбутнього Будинку природи. Колгосп допоміг з будматеріалами. Човнами на острів доставляли все для будівництва хатини. Затим зробили до неї кладочку, щоб люди приходили полюбуватись краєвидами.

«Всередині будиночку Були чучела з кабана, качок, риб, всяких птахів. Там було так гарно. Але час ішов, все пропадало і будинок природи наче занепав», – розповідає пані Ольга.

З часу розпаду колгоспу трофеї мисливців і рибалок давно зникли з будиночку. Порозкрадали і металеві частини мостика. З роками у селі зробили дерев’яний місток до острова. Нині він хиткий, а місцями і аварійний.

«Місток зараз потребує ремонту, це ми розуміємо, це безпека відвідувачів», – говорить турист із Києва Андрій.

«Зважаючи скільки сюди туристів приходить, то краще б це у порядок привести. Бо колись це закінчиться плачевно. Зробити саме місток – він же раніше був без перил, був цікавішим, а зараз він в такому стані, що коли щодня сюди приходитимуть з десяток туристів, то це скоро скінчиться і не залишиться ні містка, нічого», – додає Олена, туристка з Києва.

Час від часу, розповідає голова об’єднаної територіальної громади, тут прибирають і викошують бур’яни.

«Звісно, його треба довести до більш сучасного вигляду, відремонтувати місточок обов’язково треба, всередині також, благоустрій території провести для того, щоб воно мало більш привабливий вигляд і розвивати цей об’єкт як туристичний об’єкт», – каже голова Гришковецької ОТГ Ірена Лісова.

Поки прибирання і латання містка – чи не єдине поліпшення туристичного об’єкту. Робіт у будиночку ОТГ не проводило. Кажуть, він досі не на балансі  громади. Процес оформлення ще не розпочато, але він буде. Бо з 2021 по 2023 роки розраховують на фінансування туристичної перлини з обласного бюджету.

«Нами подані проектні ідеї до ОДА і нас включено у план заходів, які реалізують відповідно до стратегії розвитку Житомирської області. Тобто передбачено фінансування з обласного бюджету з 21 року на облаштування туристичної зони саме біля будиночку рибалки та острову кохання», – пояснює голова Гришковецької ОТГ.

Туристи кажуть: прикро, що будиночок на острові кохання недоглянутий і досі не має якоїсь родзинки. А краєвиди з острова закриті густими очеретами.

«От якби тут якесь чаювання проводили екскурсійне, це було б цікаво. Щоб приїхати на 2 хвилини і поїхати – дорога не вартує цих 2 хвилин, треба, щоб щось ще було тут цікаве і чіпляло туристів», – говорить Олена, туристка з Києва.

Хатинка мисливця і рибалки нещодавно отримала інформаційну табличку від Житомирської ОДА. Тут знімали фільми і кліпи, проводили дитячі фестивалі з писанкарства, численні фотосесії і відеозйомки для молодят. Декілька років тому вийшла навіть поштова марка із зображенням острова кохання і будиночка на ньому. Дана місцина приваблює людей будь-якої пори року.

«Мій чоловік любить різні цікаві місця, він привіз мене спеціально сюди, щоб показати цей будинок, який будували мисливці, він сам мисливець. Він дуже поважає людей, які роблять щось своїми руками. Дуже цікаве місце, гарна річка тут. Такі речі наближають нас до природи, до чогось прекрасного», – каже туристка з Києва Марина.

Мешканці Старого Солотвина жартують: не розуміють, чим же так вабить туристів будинок на воді. Але люблять його і хочуть зберегти на майбутнє.

Будьте першим, хто прокоментував "Перлина Старого Солотвина будинок на острові: як нині виглядає і для чого насправді будувався (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*