INNA BILA
IT LAB STUDIO
HOVER

Під Мінськом схопили три десятки головорізів з РФ. Путін почав війну проти Білорусі? (ВІДЕО)

05 3 - Під Мінськом схопили три десятки головорізів з РФ. Путін почав війну проти Білорусі? (ВІДЕО)

«33 богатирі Путіна» – вправляються у дотепності світові ЗМІ. Справді, 32 особи з явними ознаками «іхтамнєтів» білоруський спецназ захопив у санаторії під Мінськом. Ще одного виловили на півдні Білорусі. При затриманні у чоловіків виявили російські документи та валюту. За даними білоруських спецслужб, в країну прибули близько 200 бойовиків, мета яких – зрив президентських виборів, призначених на 9 серпня. КДБ Білорусі опублікував поіменний список затриманих.

01 5 - Під Мінськом схопили три десятки головорізів з РФ. Путін почав війну проти Білорусі? (ВІДЕО)

Бойовиків ідентифікували як найманців з так званої «приватної військової компанії Ваґнера». Членів цієї нібито «приватної» банди Путін нагороджував державними нагородами РФ і залюбки фотографувався з ними. На думку абсолютної більшості військових експертів, Путін якраз і є справжнім власником зграї, яку РФ активно використовувала у гібридних війнах на Донбасі, у Сирії, Лівії та Центрально-Африканській республіці.   

03 5 - Під Мінськом схопили три десятки головорізів з РФ. Путін почав війну проти Білорусі? (ВІДЕО)

У затриманих вилучили також суданські сім-карти і банкноту номіналом у 20 суданських фунтів. Це дало привід деяким ЗМІ заявити, що банда направлялася у Судан, а Білорусь була просто перевалочною базою. Але факти свідчать про інше. Група прибула з Російської федерації в ніч з 24 на 25 липня і поселилася в одному з готелів Мінська. 27 липня група виселилася з готелю і перебазувалася у санаторій під Мінськом, подалі від допитливих очей. Чотири доби – занадто великий період часу, аби повірити у транзитну місію цих пасажирів. Ймовірно, суданські артефакти їм поклали для маскування справжніх намірів.

02 6 - Під Мінськом схопили три десятки головорізів з РФ. Путін почав війну проти Білорусі? (ВІДЕО)

За свідченнями персоналу санаторію, мовчазні чоловіки поводилися дуже не характерно для російських туристів: не пиячили, не влаштовували гучні вечірки тощо. Саме це і змусило пильних громадян Білорусі «настукати» на дивних гостей у КДБ. Ну, і найголовніше. Якби група направлялася у Судан – то летіла б у Судан літаком. А не вивчала б околиці Мінська.

Є й інші версії, причому деякі з них комічні. Наприклад, «Українська правда» повідомила, що, згідно з її джерелами, бойовики могли направлятися… на Донбас. Це викликало море глузливих коментарів з боку читачів УП. По-перше, Білорусь не має жодного метру кордону з ОРДЛО. По-друге, путінська Росія перекидає на окуповану частину Донбасу все, що хоче, починаючи від 2014 року, через ділянки кордону, які Україна не контролює. З зенітно-ракетними комплексами «Бук-М» включно.

Президент РБ Олександр Лукашенко терміново зібрав силовиків на нараду. Адже російські бойовики під Мінськом означають, що Путін фактично розпочав неоголошену гібридну війну проти його країни. Про що говорили на нараді, що вирішили – державна таємниця Білорусі. А для преси Лукашенко заявив ось таке.

Стали відомими й інші цікаві подробиці. МЗС Республіки Білорусь за фактом затримання бандитів має намір запросити послів РФ та України. Правда, не зовсім зрозуміло, чому запрошують посла України – оскільки всі затримані є громадянами РФ. За непідтвердженими даними, Лукашенко також збирає кандидатів у президенти Білорусі на конфіденційну розмову.

Деякі опозиційні білоруські політики кажуть, що вся ця історія – «колгоспна самодіяльність», результат таємної змови Путіна та Лукашенка. Мовляв, Путін позичив Лукашенку своїх головорізів, аби той їх показово арештував, ввів у країні надзвичайний стан і скасував вибори. «У 2017 годзе пісалі, што рыхтуецца ўзброены пераварот. У той жа год быў джып з «украінскімі баевікамі», які прарваўся праз мяжу Беларусі з тэрыторыі Украіны. Але і ён затым знік у паветры. Цяпер у справе ёсць цікавая дэталь – некалькі затрыманых ваявалі на Данбасе, яны значацца ў базе «Міратворац». Было б нядрэнна Украіне запатрабаваць іх выдачу…» – заявив у середу білоруський опозиціонер Андрій Санніков. Він повністю правий стосовно терористів: Україна вже у четвер має чітко вимагати у Білорусі видати їх для проведення слідства та судового процесу. І відмова Білорусі може свідчити якраз на користь версії Саннікова.

04 5 - Під Мінськом схопили три десятки головорізів з РФ. Путін почав війну проти Білорусі? (ВІДЕО)

Але ця версія має одне «але»: в результаті такої комбінації дуже страждає імідж Росії та її президента. Погодитися на таке приниження Путін, мабуть, може, але тільки у випадку, якщо Лукашенко йому пообіцяв щось справді грандіозне. Що саме? Незрозуміло. Але зрозуміло, що ввести НС в країні Лукашенко здатен і без допомоги Путіна: захотів – ввів. Так само легко, наприклад, Лукашенко заарештував усіх небезпечних кандидатів у президенти. Так само й Путін без допомоги Лукашенка змінив Конституцію РФ і проголосив себе довічним фюрером.

І ще одне «але»: тональність сюжетів на білоруському телебаченні – відверто антиросійська.

Зрозуміло, що рішення закинути диверсійну групу у «братню» Білорусь не могло бути прийняте без прямої санкції Путіна. І, якщо це не змова –  інцидент не зможуть ігнорувати ні переляканий Лукашенко, ні розлючений скандальним провалом Путін. Їм треба тепер щось сказати один одному. І якось пояснити своїм народам, що відбувається.

Тарас СТРІЛЬЧИКБудьте першим, хто прокоментував "Під Мінськом схопили три десятки головорізів з РФ. Путін почав війну проти Білорусі? (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*