Підпільна шаурма: у Житомирі розквітає «чорний ринок» товарів і послуг (ФОТО)

Будь-які заборони спонукають людей порушувати їх. Зачинені перукарні? Люди домовляються з перукарями особисто – і стрижуться у них вдома. Зачинені кафе? Не біда: у Житомирі вже працюють підпільні кафе та фаст-фуди. І цей рух набирає обертів. Городяни активно будують між собою неформальні соціальні стосунки. Сьогодні «на руках» можна придбати практично все, чого нема в аптеках і продовольчих крамницях: медичні маски, дефіцитні ліки, засоби гігієни, косметику, парфумерію, одяг, взуття, електроніку тощо.

Це дуже нагадує систему радянського «блату». За часів СРСР «блат» дозволяв «дістати» те, чого не було в магазинах. Ширина кола корисних знайомств визначала, наскільки людина «вміє жити». Якщо чоловік на початку 80-х років ХХ століття носив американські джинси і німецькі кросівки, мав удома японський магнітофон та індійську розчинну каву, їздив хоча б на ВАЗ-2106 і міг в особливо урочистих випадках відкрити пачку справжнього «Marlboro» – він однозначно «вмів».

Зараз величезні сектори економіки поповзли в тінь. Малий бізнес не хоче гинути заради нелогічного і безглуздого карантину. Чому безглуздого, запитаєте ви? Ну, подивіться самі: у Житомирі в міському транспорті їздять в основному пенсіонери. Група населення, для якої COVID-19 особливо небезпечний. Люди, які якраз і мають сидіти вдома. А чому їздять? Бо проїзд для пенсіонерів як був, так і залишився безплатним.

У тролейбусі можна перевозити 20 людей – але в магазині не більше 1 людини на 10 кв. м. Можна торгувати харчами – але не можна годувати людей гарячою їжею. Можна продавати автозапчастинами – але не можна продавати автомобілі. Можна купити комп’ютер – але не можна купити синтезатор. Де, чорт, хоч якась логіка в цьому?..

Влада грізно попередила, що 6 квітня посилить карантин. І посилить вона його, будьте певні, не для пенсіонерів. А передусім для людей молодого та середнього віку. Заборонить гуляти в парках і скверах. Ловитиме у дворах дітей, які катаються на велосипедах. Введе правило – більше двох не збиратися.

А фіналом-апофеозом цього безглуздя стануть великі штрафи за перебування на вулиці (в крамниці, в салоні міського транспорту – потрібне підкреслити) без медичних масок. Яких в аптеках Житомира нема.

Не треба бути Ванґою, аби зрозуміти: все це посилюватиме роздратування населення – і відчуження від влади. Люди масово порушуватимуть ці правила: спочатку заради спортивного інтересу, а далі за інерцією, висловлюючи таким чином протест. І те, що влада вважає «зміцненням карантину» та «посиленням порядку» – насправді обернеться прискоренням хаосу. З пишним розквітом «чорного ринку», стрімким зростанням злочинності і швидкою деградацією силових структур.

Адже поліцію та Нацгвардію змусять цілодобово стежити за тим, чи носите ви «намордник». Тепер це – головне.  

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Підпільна шаурма: у Житомирі розквітає «чорний ринок» товарів і послуг (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*