Індивідуальні та неповторні речі своїми руками створює 25-річна житомирянка Анастасія Якимець. Підсвічники, органайзери та вази вона виготовляє зі скляних пляшок. Займатися цим почала після повернення із-за кордону, те тривалий час працювали разом із чоловіком. Важливо, що у якості матеріалу слугують використані пляшки із газованих чи спиртних напоїв, їм майстриня дає друге життя.
Свої вироби презентує під брендом «Будь добрим», світлини із результатом і відео із процесом їх створення викладає на сторінці в Інстаграм.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/fb9904cf-b620-4bd7-8b4d-bb6b9f0ae257.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/f39d7761-c718-430a-90ab-f72c5cab41ea.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/e461da7f-6120-491e-8749-5f9543f55f99.jpg)
«З дитинства звикла до того, що у нас в родині сортували відходи. Скляну тару тато використовував у будівництві, а також возили у сусідній населений пункт здавати. За кордоном ця практика теж поширена, тож коли минулого року повернулася в рідне місто, зрозуміла на скільки в Україні актуальна проблема сміття. Воно буквально повсюди, – говорить Якимець. – Ідея повторного використання виникла сама по собі і десь восени я взялася до справи.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/e6c4871a-88ae-4043-90fe-e29ab0c9d935.jpg)
Деякі пляшки знаходжу сама під час прогулянок, щось передають друзі, які знають чим я займаюся, ще були пляшки у батьків вдома в селі. Так я й почала працювати. Попередньо їх потрібно очистити від етикеток, помити. Придбала спеціальний склоріз, завдяки якому роблю на пляшці надріз, а тоді з допомогою окропу та холодної води, які чергуються, розколюю її на частини потрібного розміру. Тоді пляшку ще раз мию, шліфую, щоб краї не були гострі і знову мию. Беру лише круглі пляшки, бо іншої форми різати у мене не виходить, тому просто здаю їх як склотару. Якщо пляшка кольорова, то можу залишити так, а прозорі – розмальовую власноруч. Свого часу я закінчила художню школу, тому певні навики в цьому маю.
Тематика малюнків може бути різною, але переважно природа та архітектура, виконані спеціальною акриловою фарбою для скла. На новорічні свята робила тематичну серію святкових виробів. Є серія з квітами, метеликами. Все залежить від настрою і натхнення. Готовий малюнок покриваю прозорим лаком і виріб готовий. Це може бути як підставка для канцелярії на робочому столі або ваза для квітів чи декоративний елемент інтер’єру. Я заливаю в них свічки з соєвого воску. Ціна, залежно від розміру, стартує від 90 гривень, це враховуючи собівартість і виконання. Коли свічка закінчується, то в цю тару можна залити віск повторно ще багато разів або ж промити і знов таки ставити олівці, квіти, звичайну свічку, якесь косметичне приладдя».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/e3e32e03-28d6-4001-a95f-3af1abe17fc7.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/d985c9d0-8f0c-453a-a56c-88d33a3e0cf2.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/d97cebe1-5bbb-4c4b-9b40-f43da69efea8.jpg)
Майстриня пригадує, що якось зобразила на скляному виробі церкву в рідному селі. Обрала досить вдалий ракурс і загалом робота вийшла на стільки хорошою, що повторювала її на замовлення щонайменше сім разів. Купували односельчани, які нині перебувають за межами країни.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/d2ccd444-afef-4133-b1fd-e9827f1540e5.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/c713e6d9-785a-43c9-8438-c52c3fee7dec.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/c49b57fd-d968-4c6a-91f5-2f64984420e7.jpg)
Днями намалювала Михайлівський собор і вже думає над тим, яким чином можна використовувати виріб. Каже, що така свічка могла б бути чудовим варіантом функціонального, а головне екологічного сувеніра з Житомира.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/b53121f9-1851-4e02-9845-340bb1ab7287.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/b0113e84-246f-492c-a897-696bbd0c5ee6-scaled.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/a956897a-ba7d-488a-9d10-20f6d6542885.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/18351825-3b6e-4ba5-93e2-1361cc5f59fc.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/818175ec-bca7-4398-b852-fedc97204091.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/95990fb2-4cb5-451f-abd8-f8953c30d837.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/95355dcb-f472-43cd-a70a-913e3c8683a5.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/30339e53-fb9a-4266-9bc0-e526b65a5f51.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/916abc4f-b6e1-48a6-bba8-519e9a096c9a-scaled.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/872cb813-7040-4e70-84c6-1b96e2f25dc3.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/715e6752-40aa-400c-b928-28078d076992.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/189b52a3-7ae4-48ea-bc31-0a0a63094678.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/79c31f83-5fb7-4c0d-b66c-27ba39327665.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/42fd85c4-504d-440b-a38a-45e6dcdd6449.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/12ccd8eb-04a3-4c09-af3f-f0ccc7f45aeb.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/9b269146-1c2c-40bb-b7c8-d33698e1d892.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/7c3b4baf-e947-4dc4-b9f7-8d2acc763996.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/6a648f0e-d6c4-42f7-9268-bd21a3639851.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/5ebe6014-d60a-4f44-bfb1-8a1ec527e6cc.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/3d0fbbc6-3476-408c-9c86-970d7bb5a1b2.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/2ee9711e-f8b5-49d1-9a78-b72275f473a0.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/2d45f000-0b59-488c-a3cd-2c77102cd753.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/2bf71a80-9383-423e-9e51-45aff4585b7f.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/1cc1c34e-96eb-4f00-a4d1-64d1958ecbad.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/03/1af743b0-7609-45a1-8778-b982562b1481.jpg)
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Підсвічники, вази та органайзери житомирянка робить зі скляних пляшок та розмальовує їх (ФОТО)"