Підсвічники, вази та органайзери житомирянка робить зі скляних пляшок та розмальовує їх (ФОТО)

Індивідуальні та неповторні речі своїми руками створює 25-річна житомирянка Анастасія Якимець. Підсвічники, органайзери та вази вона виготовляє зі скляних пляшок. Займатися цим почала після повернення із-за кордону, те тривалий час працювали разом із чоловіком. Важливо, що у якості матеріалу слугують використані пляшки із газованих чи спиртних напоїв, їм майстриня дає друге життя.

Свої вироби презентує під брендом «Будь добрим», світлини із результатом і відео із процесом їх створення викладає на сторінці в Інстаграм.

«З дитинства звикла до того, що у нас в родині сортували відходи. Скляну тару тато використовував у будівництві, а також возили у сусідній населений пункт здавати. За кордоном ця практика теж поширена, тож коли минулого року повернулася в рідне місто, зрозуміла на скільки в Україні актуальна проблема сміття. Воно буквально повсюди, – говорить Якимець. – Ідея повторного використання виникла сама по собі і десь восени я взялася до справи.

Деякі пляшки знаходжу сама під час прогулянок, щось передають друзі, які знають чим я займаюся, ще були пляшки у батьків вдома в селі. Так я й почала працювати. Попередньо їх потрібно очистити від етикеток, помити. Придбала спеціальний склоріз, завдяки якому роблю на пляшці надріз, а тоді з допомогою окропу та холодної води, які чергуються, розколюю її на частини потрібного розміру. Тоді пляшку ще раз мию, шліфую, щоб краї не були гострі і знову мию. Беру лише круглі пляшки, бо іншої форми різати у мене не виходить, тому просто здаю їх як склотару. Якщо пляшка кольорова, то можу залишити так, а прозорі – розмальовую власноруч. Свого часу я закінчила художню школу, тому певні навики в цьому маю.

Тематика малюнків може бути різною, але переважно природа та архітектура, виконані спеціальною акриловою фарбою для скла. На новорічні свята робила тематичну серію святкових виробів. Є серія з квітами, метеликами. Все залежить від настрою і натхнення. Готовий малюнок покриваю прозорим лаком і виріб готовий. Це може бути як підставка для канцелярії на робочому столі або ваза для квітів чи декоративний елемент інтер’єру. Я заливаю в них свічки з соєвого воску. Ціна, залежно від розміру, стартує від 90 гривень, це враховуючи собівартість і виконання. Коли свічка закінчується, то в цю тару можна залити віск повторно ще багато разів або ж промити і знов таки ставити олівці, квіти, звичайну свічку, якесь косметичне приладдя».

Майстриня пригадує, що якось зобразила на скляному виробі церкву в рідному селі. Обрала досить вдалий ракурс і загалом робота вийшла на стільки хорошою, що повторювала її на замовлення щонайменше сім разів. Купували односельчани, які нині перебувають за межами країни.

Днями намалювала Михайлівський собор і вже думає над тим, яким чином можна використовувати виріб. Каже, що така свічка могла б бути чудовим варіантом функціонального, а головне екологічного сувеніра з Житомира.

Юлія Демусь

З любов’ю: у своїй квітковій майстерні «Васильки» житомирянка Марія Шевченко створює букети із сухостою (ФОТО)

Житомирянка пектиме паски на замовлення, щоб допомогти 7-річному сину зібрати на «Starlink» для ЗСУ (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Підсвічники, вази та органайзери житомирянка робить зі скляних пляшок та розмальовує їх (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*