Після зими на Бердичівщині може зникнути районна лікарня

Світлана Шарій з Семенівки вже шостий день лікує пневмонію в Бердичівській районній лікарні. Жінка задоволена перебуванням у закладі. Сюди не треба привозити постіль, вона є на місці. В раціоні для пацієнтів – молочні продукти, м’ясні страви, супи із зеленню.

«Подобається те, що є вибір. Суп – два види, є дієтичний стіл, є звичайний. На обід також і перше, і друге 2 види. Окрім того щодня яблука», – розповідає пані Світлана.

«У нас є на друге і котлетка, і салатики, коли і борщик, і супчик є. М’ясне кожен день, яйця бувають», – додає Людмила буфетниця Кухтікова.

Віру Пухальську з Гришківців привезли в цю лікарню непритомною. Якби не медики, каже, не знає, чи лишилась би живою.

«От не дай Бог закриють лікарню, то ми всі повимираємо… Закрити її не можна, бо район у нас великий і як же її закрити, хто нас буде лікувати? Нас лічать, нас спасають, ставлять на ноги і виписують додому. А як закриють, то що робити, куди діватись? Складати руки і чекати, щоб закопали в яму – виходить тільки так», – розповідає пані Віра.

Та якщо не буде фінансування з боку об’єднаних територіальних громад, Бердичівська районна лікарня на 110 ліжок не матиме за що існувати, каже  головний лікар Андрій Мирончук. Нарахування лікарні ще наприкінці минулого року зробили лише 6 сільрад, які лишились в районі поза ОТГ. Це 4 млн. 961 тис. грн. Але для повноцінної роботи закладу у 2019-му треба у рази більше.

«Нам потрібно було по розрахункам 26 млн 680 тис. 775 грн для того, щоб покрити зарплату, енергоносії, витрати на предмети, матеріали, харчування, медикаментозне забезпечення, то на сьогодні у нас цього немає. Нам тільки громади дали медичну субвенцію, яку дає держава і яка йде на зарплату. Та й цього не достатньо, щоб покрити заробітну плату», – пояснює головний лікар Бердичівської районної лікарні  Андрій Мирончук.

Працює в лікарні 264 медики. На енергоносії тут незабезпеченість на 1 млн. 352 тис. грн. Через це неможна укласти договори на водо- та електропостачання на тривалий термін. Те ж саме стосується і торгів на закупівлю дров. 2 місяці зими, кажуть, ще втримаються. А далі не знають, як працюватимуть.

«З усіма головами ОТГ я зустрівся, дав їм розрахунок на кожного жителя, потребу, яка нам треба була загальна. На кожну ОТГ, скільки нам треба виділити, щоб функціонуала лікарня. Крім медичної субвенції нам вони нічого не виділили і розказують, що потім, коли будуть кошти надходити, вони нам будуть давати. Але пацієнти хворіють сьогодні», – розповідає головний лікар.

Села, які лишились в районі, мали на 2019-ий рік перерахувати лікарні майже 6 млн грн, Семенівська громада – близько чотирьох з половиною мільйонів, Райгородоцька і Швайківська – кожна по три з половиною, Гришковецька – трохи більше 9-ти мільйонів. Ці кошти, каже головний лікар, пішли б переважно на енергоносії і харчування хворих.

Якщо ситуація не зміниться найближчими тижнями, є ризик зупинки лікарні.

Олександр Каплуненко з Райків, якого з температурою майже 42 градуси 17-го грудня привезли у лікарню, не уявляє, де ж тоді лікуватися.

«Скільки людей лежить хворих, куди їх потім. Скільки лікарі врятували, допомогли людям. Якщо закриють лікарню, виходу не буде ніякого, куди йти лікуватись – до бабки якоїсь, до діда?», – говорить пан Олександр.

На місяць на медикаменти районній лікарні треба майже 34 тис. грн., на предмети і матеріали – 112 тис, на воду 13 тисяч, електрику – 72 тис, газ – майже 6 тис, опалення 119 тис. грн. Це при тому, що завдяки небайдужим депутатам різних рівнів у лікарні провели заходи з енергозбереження. А районні підприємці допомагають різними продуктами. До того ж благодійна німецька організація допомогла лікарні ліжками, деззасобами, перев’язувальними матеріалами, постіллю та операційними наборами.

Будьте першим, хто прокоментував "Після зими на Бердичівщині може зникнути районна лікарня"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*