ПЛР та ІФА-тестування у Бердичеві: скільки коштує та де пройти (ВІДЕО)

«Щоденно практично реєструється від 15 до 20 випадків по Бердичеву і району за останній тиждень. На сьогодні в лікарні є 20 пацієнтів з короновірусом, серед них 13 випадків – це місто Бердичів, 4 випадки з району і 4 випадки з Ружинського району», – розповідає Олег Марченко, заступник медичного директора КНП «Бердичівська міська лікарня».

У Бердичеві, як і по всій Україні, зростає кількість хворих на covid-19. На вчорашній день, зі слів медиків, у місті та районі підтверджено 314 випадків хвороби. 192 людини вже одужали, 6-ро померло.

«Міська лікарня та Центр первинної медико-санітарної допомоги з початку карантину провели відбір близько 2 300 біологічних матеріалів для ПЛР, які направили в обласний лабораторний центр», – говорить він.

У порівнянні з початком епідемії, говорить заступник медичного директора лікарні, зараз перебіг короновірусу у людей важчий. Чимало громадян розслабились, зневірились та нехтують засобами захисту. І як наслідок, пояснює керівник Центру первинної медико-санітарної допомоги Наталя Хорошун, у серпні з 471-го обстеження 86 позитивних результатів. Це найбільше за увесь час роботи медиків під час пандемії. Дві мобільні бригади щодня проводять в межах 40-ка заборів біоматеріалу для ПЛР-тестів. Нині багато контактних і є спалах короновірусу на промисловому підприємстві Бердичева.

«Забори проводимо виключно на дому, тому що якщо є підозра на ковід, людина має ізолюватися, не мати контактів. Співпрацюємо із ФОПами – у нас їх 3 у місті, і приватною клінікою, і для госпіталю ветеранів війни ми також працюємо, якщо вони подають заявку», – розповідає Наталя Хорошун, керівник ЦПМСД.

Окрім міської лікарні ПЛР-тест у Бердичеві більше ніде зробити. Навіть за гроші. Тут же це безкоштовно за направленням лікаря чи за певними показниками.

«Якщо пацієнт, в нього вже є клініка – ГРЗ, він розповідає, що перебував в контакті з хворим на covid, або приїхав з країни чи з регіону, де підвищена захворюваність на covid, чи можливо він перебував десь у масовому скупченні людей. Це хворий, визначається як з підозрою на covid, він підлягає ПЛР. Плюс хворі з пневмоніями і хворі, які контактні з пацієнтом на covid», – пояснює Наталя Хорошун.

В кого є бажання зробити ПЛР-тест для себе, за майже тисячу гривень це можливо у Житомирі.

«На платній основі в лабораторному центрі державному в Житомирі, обласна лікарня робить ПЛР і міська дитяча лікарня Житомирська імені Башека також робить на платній основі», – додає медик.

Що ж стосується імунно-ферментного аналізу або більш відомого як ІФА, у Бердичеві такий роблять. Він знадобиться для планової госпіталізації або планового оперативного лікування. У клініко-діагностичній лабораторії лікарні за літо провели 7 581-не таких досліджень, з них 83 позитивні.

«З цих 83 досліджень 34 – це М форма, 49 – G форма, люди, які вже перехворіли і мають імунітет», – каже Ольга Валеня, завідувач клініко-діагностичної лабораторії КНП «Бердичівська міська лікарня».

Під час ІФА медики працюють із сироваткою крові. У ній досліджують антитіла імуноглобулінів М і G форм. М, пояснюють, є на початку захворювання від 4-го до 14-20-го дня перебігу короновірусу. А пізніше виявляють антитіла  G форми. Така людина вже перехворіла і незаразна.

«В ЦПМСД в 16 кабінеті здають дане дослідження з 11 до 12 години безкоштовно за направленням від сімейного лікаря. Або в поліклініці для дорослих з направленням від вузьких спеціалістів з 9 до 11 години також безкоштовно. Люди, які хочуть добровільно обстежитись на дане захворювання, можуть це зробити у відділі медичних послуг. Вартість 163 гривні», – пояснює пані Ольга.

В день, каже жінка, лабораторія може робити до 300-от таких досліджень. У червні тут для цього з’явився новий комплекс обладнання. На ньому за раз можна дослідити 91 пробу. Цей цикл займе 3 години, результат до вечора друкується на принтері. 4-ро лаборантів в окремому приміщенні лабораторії роблять виключно ІФА-тести. Медикам раз на місяць їх проводять обов’язково. Тим з них, хто працює з ковідними хворими, раз на 14 днів.

У приватних лабораторіях Бердичева аналіз на імуноглобуліни М і G коштує 500-600 гривень. Результат готовий через 2 дні.

 

Будьте першим, хто прокоментував "ПЛР та ІФА-тестування у Бердичеві: скільки коштує та де пройти (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*