Подарунок до 8-го Березня

Бути красивою жінка хоче завжди. У цьому впевнені організатори і учасники акції «Старість – це красиво». Її проводять у геріатричному пансіонаті Бердичева, де мешкає 174 підопічних, з яких близько 75-ти – жінки. Візажисти і перукарі на благодійній основі допомагають їм змінити зачіску і зробити макіяж.

Олені Олександровій скоро 45 років. Жінка – сирота, своєї сім’ї не має, тому у пансіонаті мешкає от уже 25 років. З радістю погодилась на зміну зачіски.

Каре має бути. А чому саме каре? Я їх у журналах бачила – такі зачіски, мені подобається, собі таку захотіла я», – говорить вона.

Причипуритись прийшла і незряча пані Любов. Родини жінка не має. Не так давно вона почала складати вірші, які тримає у пам’яті.

«Бердичівська земля – для мене рідною ти стала. Мене ти прийняла, зігріла і нагодувала. Перша професія – фотограф, друга – швачка, потім технік-геодезист, топограф, закінчила курси, працювала в Кіровоградській області», – каже Любов Сушицька, мешкає в геріатричному пансіонаті.

Майстри міської школи краси розвернули у закладі справжній салон краси. Переконують: попри вік кожна жінка прекрасна.

«Наші дами, дівчата завжди бажають залишатися жінками гарними. В честь такого свята ми вирішили трошечки в цьому допомогти і нагадати їм, що вони завжди мають бути гарними», – говорить Ірина Муха, працює в сфері краси 10 років.

«В деяких немає коштів сходити до перукаря, зробити собі макіяж, але ось така акція допомагає їм відкрити себе і почуватись на 16 років, молодою», – ділиться враженнями Тетяна, майбутній педагог, долучилась до акції.

Для стареньких організували святковий концерт. А ще – чаювання зі смаколиками. До акції приєдналось багато громадських організацій, волонтерів і молоді Бердичева. Головна мета, кажуть організатори, підвищити психоемоційний стан людей і створити святковий настрій.

«Показати нашій молоді, що не потрібно очікувати від когось якихось змін, не треба просити. Можна просто згуртуватися і створити місто, в якому молодь захоче жити, ростити дітей, – місто своєї мрії», – каже Катерина Маринчак, головний ідейник і організатор акції «Старість – це красиво».

Найбільше жителі пансіонату цінують спілкування з молоддю. Особливо, коли ті цікавляться їхнім життям.

 «Це віддушина для них, вони спілкуються з дітьми. Вони бачать дітей, онуків, у когось вони були, у когось поїхали. Це важливо, коли діти бачать, як люди живуть. Вони діляться своєю радістю з підопічними, та й у стареньких діти на сцені викликають спогади про їхніх синів, дочок», – говорить Віталій Верцинський, директор Бердичівського комунального геріатричного пансіонату.

Такі заходи, на думку лікарів, іноді навіть кращі за ліки. Адже дарують стареньким позитивні емоції і гарний настрій.

 «Це розвага, відволікання, вони на якийсь час забувають про свої негаразди, болячки. А позитивна емоція – це 50 % успіху в лікування будь-якої хвороби. Всім приємна увага, люди відчувають, що вони комусь потрібні», – говорить Михайло Березовський, завідуючий медичним відділенням пансіонату.

На майбутнє організатори планують започаткувати традицію: щороку приходити в пансіонат на весні з новими ідеями веселого відпочинку.

Будьте першим, хто прокоментував "Подарунок до 8-го Березня"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*