Посадовців Новогуйвинської селищної ради підозрюють у розтраті понад 7 мільйонів гривень, виділених на облаштування укриттів

2 та 3 лютого правоохоронці провели обшуки, огляди та інші слідчі дії на території Новогуйвинської територіальної громади. Усі вказані дії відбувалися в рамках кримінального провадження.

Загалом правоохоронці здійснили 8 санкціонованих обшуків за місцями роботи та проживання службових осіб, а також ще 12 оглядів у місцях розташування захисних укриттів та пунктів незламності у 6 селищах та селах громади.

Фактично перевірялися укриття, у яких, відповідно до укладених у 2022 році Новогуйвинською селищною радою договорів, підрядниками мали бути проведені будівельні і ремонтні роботи. Це переважно укриття місцевих ліцеїв, дошкільних навчальних закладів та гімназії.

Станом на 3 лютого, частина укриттів знаходиться в належному стані, а деякі і взагалі небезпечні для дітей.

Дуже відчувається відсутність вентиляції: кашляють діти, кашляють вчителі, надягають маски. Тепло – дихати не має чим, важко. Підлога цементна і цей пил йде у повітря – діти дихають цим 2-3 години під час повітряних тривог“,

– скаржиться директорка Новогуйвинського ліцею Людмила Мозгових.

В укритті, призначеному для використання вихованцями та працівниками Новогуйвинського дитячого садка і взагалі на підлозі стоять калюжі, стіни – мокрі, а у повітрі – підвищення вологість.

Відтак правоохоронці вилучили договірну, кошторисну та виконавчу документацію, платіжні доручення та інші фактичні свідчення. У подальшому це все буде досліджено, а також відбудеться низка судових експертиз, у тому числі будівельно-технічних щодо обсягів, якості та відповідності проведених робіт заявленим нормам.

Поштовхом для відриття кримінального провадження за ч. 4 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України стали масові заяви жителів Новогуйвинської територіальної громади.

Нагадаємо також, що ексначальника департаменту Міноборони викрили на розтраті понад 100 млн грн державних коштів.

Будьте першим, хто прокоментував "Посадовців Новогуйвинської селищної ради підозрюють у розтраті понад 7 мільйонів гривень, виділених на облаштування укриттів"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*