Як розрахувати вартість стоматологічних послуг: з чого формується ціна процедури Р

Перш ніж звернутися до стоматології за безпосереднім лікуванням, багато пацієнтів, для початку, цікавляться прайсом. Так, послуги зубних лікарів коштують недешево, але важливо усвідомлювати, що ціни на стоматологічні послуги не можуть бути низькими. Вони формуються з великої кількості складових. Тому надто низькі ціни вказують або на непрофесіоналізм лікарів, або на низькоякісний матеріал. Тому правильніше спочатку вивчити детальну інформацію. Вибравши спочатку дешеві послуги, зрештою, можна помітити, що сума вийшла в кілька разів більшою за очікувану.

Від чого залежить вартість лікування зубів

Ціна будується із різних факторів. Це, наприклад, цінова категорія конструкцій і матеріалів, кількість необхідних процедур, сама робота стоматолога.

Ось формування ціни за стоматологічне лікування на прикладі найпоширенішої проблеми – карієсу:

 • Глибина ураження. Найпростіше, а тому й дешевше буде лікування карієсу на перших стадіях, оскільки не проводиться жодних додаткових маніпуляцій. Якщо ж карієс глибокий, доведеться принаймні додатково видаляти нерв. Це плюс до остаточного чеку.
 • Спосіб лікування. Сучасні технології дозволяють усунути карієс не лише бормашиною, а й спеціальним лазером. Другий варіант комфортніший, але, зрозуміло, і дорожчий.
 • Матеріали та медикаменти. Пломби сьогодні виготовляються з різних матеріалів на вибір. Усі вони відрізняються ціною та властивостями.
 • Необхідність додаткових процедур. Щоб майбутня пломба не впадала у вічі, бажано максимально точно підібрати потрібний відтінок. Для цього стоматолог може порадити професійне чищення зубів.

Цей перелік можна адаптувати до будь-якої іншої послуги стоматолога. Так, наприклад, при необхідності імплантації вартість залежатиме від стрижня, матеріалу коронки, підготовчих процедур тощо. Так чи інакше варто уважно вивчити прайс і при необхідності консультуватися зі стоматологом з приводу інших варіантів.

Як оцінити якість лікування

Багато людей з дитинства бояться ходити до стоматологів, через що пізніше доводиться боротися з великою кількістю проблем. У добрій клініці завжди намагаються зробити лікування комфортним для пацієнта. Так наприклад, клініка CIS позиціонує такі критерії якісної стоматологічної допомоги:

 • Безпека пацієнта. Інструменти мають бути стерильними, а матеріали та медикаменти – сертифіковані.
 • Надійність результатів. Лікування має підбиратися не тільки на основі показань та протипоказань, але й з урахуванням особливостей організму пацієнта.
 • Естетика виду. Якщо є необхідність лікування зубів у зоні посмішки, повинні бути використані візуально непомітні матеріали та конструкції.

Як правильно розрахувати ціну

Обговорюючи лікування зі своїм стоматологом, важливо дізнатися у нього та адміністратора клініки якнайбільше інформації – тільки в цьому випадку пацієнт не побачить у остаточному чеку неприємних сюрпризів.

Ось як розрахувати вартість стоматологічних послуг, на прикладі встановлення брекет-системи:

 1. Запитати, які брекет-системи пропонуються клінікою, попросити лікаря озвучити ціну за кожен із варіантів, запитати про його рекомендації. Бажано заздалегідь вивчити інформацію про види брекетів, щоб зробити вибір, а й розуміти, чому така різниця в ціні.
 2. Уточнити, скільки обійдеться все лікування загалом. Обов’язково на обидві щелепи, оскільки це потрібно практично завжди встановлення брекетів.
 3. Розпитати, яку ціну обійдуться консультації, проведення діагностики, заміни дуг, зняття системи, ретейнери – все для обох щелеп, оскільки в прайс-листах вартість нерідко вказується насправді лише за одну щелепу.
 4. Звернутись до адміністратора за розрахунком загальної суми лікування на основі необхідних процедур. Якщо пацієнту буде відмовлено з різних причин, швидше за все це говорить про те, що в прейскуранті цін на дані стоматологічні послуги є якийсь каверз.
 5. Не зайвим буде поцікавитися, скільки коштує безпосередньо брекет-система. Оскільки деякі клініки поділяють ці позиції – на систему одна ціна, але в роботу лікаря – інша. Важливо оцінити відкритість співробітника та готовність не приховувати інформацію про розцінки. Тільки так можна зрозуміти, чи варто чекати каверзи.

Незалежно від клінічного випадку існує ще один важливий момент. Слід переконатися, що повну ціну лікування буде зафіксовано у договорі, який пацієнт укладає з клінікою. За законом клініка має прописати повну суму на лікування ще до того, як воно почнеться. Якщо ж цього не було зроблено, є ризик, що на вирішення будь-якої, навіть нескладної проблеми піде набагато більше часу, ніж могло б. Адже подібним нечесним стоматологіям вигідно лікувати пацієнта якнайдовше.

Будьте першим, хто прокоментував "Як розрахувати вартість стоматологічних послуг: з чого формується ціна процедури"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*