IT LAB STUDIO
INNA BILA
HOVER

Праведників народів світу нагородили у Бердичеві (ВІДЕО)

Still1212 00000 777x437 - Праведників народів світу нагородили у Бердичеві (ВІДЕО)

Родини з селища Гришківці та з Житомира нагородили медалями Праведників народів світу. Посол держави Ізраїль в Україні Джоель Ліон з такою місією прибув до Бердичева, щоб особисто вручити відзнаки.

Валентина Коваленко медаль отримує за покійну бабусю і маму. Надія Чудакова та її дочка Ніла врятували Раїсу Шиндельман.  Під час Другої світової війни до них у двір прийшло 2 єврейські дівчинки.

«Бабуся їх закликала до хати, накормила. Вони розповіли, що їх вивели розстрілювати. Їхніх батьків і їх на Червоній горі. А вони втекли і добігли до нас, це був листопад, холодно, вони застудились», – розповідає Валентина Коваленко, онука і донька Праведників народів світу.

Після 3-х місяців прихистку з’явилась небезпека бути поміченими німцями. Мама жінки одній з дівчат віддала своє свідоцтво про народження. Ті пішли в сторону Житомира, що врятувало їм життя.

«У 95 році ця жінка розшукала мою маму, вона жила по її документах, так і писалась – Ніла Григорівна. Та друга, – вона не знає, де ділась, так її і не знайшла. Я пишаюсь своїми бабусею і мамою. Вони ризикували своїм життям, уявіть, щоб хтось їх заклав, їх же б розстріляли», – додає жінка.

За порятунок Моше Блюменфельда звання Праведників народу світу отримало посмертно подружжя Павла і Ксенії Стецюків із Житомира. Їх онук Дмитро і зараз живе у тому будинку і пишається дідом та бабусею. 2 роки  вони у себе переховували осиротілу сусідську дитину. Затим – у фермерів за містом.

«Під час війни мій дідусь був директором ЗАКСУ Житомирського, він підробив немало документів – паспортів, де змінював національність євреїв на національність українців», – розповідає Дмитро Стецюк, онук Праведників народів світу.

Врятований єврей нині живе у Німеччині, має родину. Син Марк вдячний українцям за врятоване життя тата: «Завдяки цьому спасінню наш батько зміг пережити війну, створив родину. Йому сьогодні іде 92 рік. У нього 2 дітей, 4 онуків, 3 правнуків».

Джоель Ліон розповідає: звання Праведників народів світу від держави Ізраїль отримують ті, хто ризикував рятуючи євреїв під час Голокосту. За 25 років його вже мають 2634 українці. В нагороду людям вручають іменну медаль, почесний сертифікат і додають ім’я до написаних на Стіні Честі в Саду Праведників у Яд Вашемі в Єрусалимі. Посол Ізраїлю каже: нагороджувати такі родини особливо приємно.

«В Харкові, Львові, Дніпрі і зараз у Бердичеві. Це завжди дуже емоційно, побачити родини тих, хто врятував і тих, кого рятували по всьому світу», – каже Джоель Ліон, посол держави Ізраїль в Україні.

На завершення акторська трупа театру у Бердичеві з нагоди нагородження привітала поважних гостей колоритним фрагментом з вистави за єврейськими мотивами.Будьте першим, хто прокоментував "Праведників народів світу нагородили у Бердичеві (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*