Правоохоронці Житомирщини викрили схему розкрадання та вивозу закордон лісопродукції | Times ZT

Правоохоронці Житомирщини викрили схему розкрадання та вивозу закордон лісопродукції

10 січня поліцейські оголосили організатору та двом співучасникам злочинної групи про підозру у вчиненні низки кримінальних діянь. Зловмисники крали та вивозили закордон оптовими партіями дубові пиломатеріали.

За попередньою інформацією ГУНП, що упродовж квітня-жовтня 2020 року приватний підприємець, 40-річний житель Бердичівського району, депутат однієї з місцевих рад, організував злочинну діяльність, до якої залучив ще двох земляків.

Він купував у місцевому лісогосподарстві зрубані понаднормово дуби, які потім розпилювались на визначених пилорамах. У подальшому один зі спільників займався питаннями перевезення нелегальних лісоматеріалів, а інший готував документи для митного оформлення вантажу. На підставі поданих фіктивних відомостей отримувались офіційні сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, що дозволяло транспортувати їх замовникам у країни Євросоюзу.

Загалом злочинна група здійснила щонайменше близько трьох десятків таких поставок вантажівками.

Замовники розраховувалися з бізнесменом через валютні рахунки близьких родичів депутата. Згодом гроші переводилися в готівку і ділилися між членами групи.

Загалом за шість місяців підприємливі ділки вивезли з України більше 550 м3 лісоматеріалів найвищого ґатунку, заробивши на злочинній схемі майже 5 мільйонів гривень.

10 січня організатору групи та двом спільникам (35 та 45 років) повідомлено про підозру у вчиненні низки діянь, а саме: ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом), ч. 4 ст. 246 (Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу), ч.ч. 3,4 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Тепер крадіям лісу загрожує позбавлення волі на термін від 8 до 15 років з конфіскацією майна.

Триває вирішення питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Нагадаємо, що в Романівській громаді правоохоронці розслідують факт незаконної порубки лісу.

Будьте першим, хто прокоментував "Правоохоронці Житомирщини викрили схему розкрадання та вивозу закордон лісопродукції"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*