Правоохоронці врятували ліси західної Житомирщини від винищення. На черзі Зарічани

«Місцеві мешканці активно сприяли тому, щоб не вивозилось заарештоване майно. Жінки з дітьми кидались під машини, нападали на працівників поліції…» Так жителі одного з сіл Рівненщини захищали злочинців, знаряддя злочинів та своє «право» здійснювати злочини на території Житомирської області…

Ще від 2016 року на території Новоград-Волинського та Олевського районів здійснювались зухвалі злочини: масові незаконні вирубки лісів. Правопорушники зазвичай діяли вночі, а при виявленні їх працівниками лісової охорони – застосовували фізичну силу та навіть зброю. Про це заявили під час спеціальної прес-конференції в обласному управлінні Національної поліції України.

Відтак 6 березня 2018 року у лісовому масиві поблизу с. Червона Воля під час вирубки лісу правоохоронці затримали трьох осіб. На місці скоєння злочину їх було більше 10, правоохоронців лише 5. Правопорушники чинили активний опір та стріляли в бік поліцейських. Затримані чоловіки 1992 та 1993 років народження є жителями Рокитнівського району Рівненської області. Іншим особам, що здійснювали правопорушення, вдалось втекти. Наразі ведуться слідчі дії щодо їх пошуку та затримання.

2 травня 2018 р. близько 400 (!) правоохоронців, включаючи спецпідрозділи, провели санкціоновані обшуки у с. Борове Рокитнівського району Рівненщини. Необхідність у такій кількості працівників поліції виникла через тотальну агресію місцевих жителів. Навіть понятих довелося привозити з Житомирщини.

«Знаючи село, встановивши організаторів, виїхала наша слідча група провести слідчі дії. І от коли приїхали працівники поліції, зібралось  близько 150 жителів, які пошкодили службовий автомобіль (побили фари). І сільський голова казав, щоб ми їхали звідти, бо нам спалять автомобіль. Тому ми змушені були задіяти великі сили…» ─ розповів начальник слідчого управління ГУНП Олександр Радченко.

Загалом проведено 14 обшуків на території села. Правоохоронці вилучили 3 пилорамних станки та 250 м³ лісу без документів (див. фото біля заголовку). Навіть після проведення слідчих дій зібралось більше 100 осіб, які мали намір розвантажити автомобілі та перешкоджали їхньому виїзду з села. Слідчі дії проводяться і надалі.

Незаконні вирубки лісів на Житомирщині набирають страхітливих масштабів. Times.Zt.Ua писав про дикунське знищення лісових масивів під Коростишевом (урочище Буймер) та у Зарічанах, які були (і поки що є) «південними легенями» Житомира. Я запитала, чи відома правоохоронцям та управлінню лісового та мисливського господарства катастрофічна ситуація з зарічанським лісом?

На це запитання відповів начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський: «Я бачив декілька публікацій, які різнилися позиціями з цього приводу. Я дуже прошу, якщо є можливість, ми можемо це з’ясувати на місці. Якщо це питання загальне по Зарічанах, я можу дати інформацію загальну. Щодо діяльності «Домінанта», якщо у вас є якісь факти, ви можете звернутися і буде відповідна перевірка. Для мене, будь це проблема Зарічан, Городниці чи інше ─ це симбіоз: населення, влада, представники лісової охорони і людини, яка звертається. Якщо ви не знайшли в цьому ланцюгу відповіді на свої запитання, приходьте до мене, я буду намагатись цей зв’язок вибудувати…»

Винищений ліс у Зарічанах

Times.Zt.Ua тримає на контролі ситуацію у Зарічанах. Найближчим часом ми публікуємо сенсаційні матеріали, які наочно покажуть, хто, як і задля чого винищує ліси навколо Житомира.

Віце-прем’єр Геннадій Зубко

Сподіваємося, ця інформація зацікавить і Національну поліцію, і прокуратуру – і віце-прем’єра Геннадія Зубка, який публічно пообіцяв житомирянам захистити зарічанський ліс.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "Правоохоронці врятували ліси західної Житомирщини від винищення. На черзі Зарічани"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*