Президент України повністю змінив військове керівництво України: хто які посади обійняв

Президент України повністю змінив військове керівництво України: хто які посади обійняв

Нагадаємо, що у четвер офіційно пішов у відставку Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Вже за годину на його посаду Володимир Зеленський призначив екс-Командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра Сирського.

Водночас вже наступного дня терміново було звільнено і начальника Генштабу, соратника Валерія Залужного, Сергія Шапталу. Новим очільником Генерального штабу став уродженець Житомирщини, генерал-майор Анатолій Баргилевич, який донині обіймав посаду командувача Сил територіальної оборони.

В свою чергу заступниками Головкома Олександра Сирського стали колишній командир 59-ї ОМПБр полковник Вадим Сухаревський, який тепер відповідатиме за безпілотні системи і розвиток застосування дронів, та полковник Андрій Лебеденко, у зоні відповідальності якого віднині інновації, а також технологічний компонент армії та бойових систем.

В свою чергу заступниками начальника Генерального штабу Збройних Сил України стали:

  • екскомандир 54-ї ОМБр бригадний генерал Володимир Горбатюк (відповідатиме за оперативну роботу, роботу штабів, планування, управління);
  • колишній начальник Одеської військової академії бригадний генерал Олексій Шевченко (відповідатиме за логістику) ;
  • ексочільник угруповання «Херсон» бригадний генерал Михайло Драпатий (відповідатиме за підготовку та якісне тренування воїнів).

Водночас сьогодні, 11 лютого, стало відомо, що президент України Володимир Зеленський звільнив з посади Командувача Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенанта Сергія Наєва, а на його посаду призначив екскомандувача Морської піхоти, бойового генерал-лейтенанта Юрія Содоля. Також замість легендарного командира 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Максима Миргородського новим командувачем десантно-штурмових військ ЗСУ став бригадний генерал Ігор Скибюк. А посаду командувача Сил територіальної оборони відтепер обіймає екскомандир 169-го навчального центру Сухопутних військ ЗСУ Ігор Плахута.

Будьте першим, хто прокоментував "Президент України повністю змінив військове керівництво України: хто які посади обійняв"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*