Проблеми з електропостачанням: як житомирянам зарядити електромобіль 

Після початку повномасштабного вторгнення в Україні почалися проблеми з пальним для автомобілів, яке врешті на заправках з’явилося, але суттєво зросло в ціні.

Через це багато хто з українців пересів на електрокари. Проте вже в жовтні, коли росія цілеспрямовано вдарила по критичній інфраструктурі, стало зрозуміло, що користуватися електромобілями буде непросто. А все тому, що по всій країні ситуація з електропостачанням – нестабільна, тому і робота деяких електрозаправок – призупинена. 

Житомиряни, які мають електромобілі, вже встигли відчути на собі наслідки російських атак по інфраструктурі. Деякі заправки, що розміщувалися на парковках біля ТЦ – не працюють, а зарядити транспорт можна хіба що на заправках. При цьому, більшість містян вдаються до «заправки своїми руками», тобто, заряджають авто з дому, що також має свої негативні наслідки. Перше – обурення сусідів, а друге – значне навантаження на електромережу. 

Із початку 2022 року по 1 вересня в Житомирській області зареєстрували 272 електромобіля. Це майже та сама кількість, що і за весь 2021 рік. Якщо говорити про цифри по Україні, то станом на 1 вересня зареєстровано 40 752 електрокари. З них за Житомирщиною рахується майже 1200 авто.

Як бачимо, в нинішній ситуації, попит на електрокари – виріс, проте, чи виправдав себе? Водії сподівалися, що зможуть не залежати від пального, яке досі вартує чимало, але, на жаль, почали залежати від електропостачання, яке ще місяць тому подавалося без проблем, а вже сьогодні маємо 40% зруйнованої росіянами критичної інфраструктури. 

При цьому варто пам’ятати, що місто не регулює роботу заправок, які розміщені чи то на парковці, чи будь-де. Як пояснив заступник міського голови Житомира Олександр Шевчук, підприємці самостійно вирішують – заощаджувати електроенергію та вимикати заправки, чи ні. 

«У нас немає жодної офіційної міської заправки для електромобілів. Усі заправки по місту – комерційні, оскільки автомобілісти і компанії, які впроваджують електромобілі на території України, повинні самостійно забезпечувати місця заправок устаткуванням для заправки автомобілів. Тобто, це роблять, або приватні підприємства, які розміщують такі заправки на своїй території, щоб зацікавити водіїв електрокарів, або станції заправки. Щодо рекомендацій по заощадженню електроенергії, то такі рекомендації по цим заправкам надає або Обленерго, або Укренерго», – пояснює Шевчук.

Допоки ситуація з перебоями електроенергії по всій Україні не стабілізується, очевидно, водіям електрокарів буде непросто. Адже заряджається такий транспорт доволі довго, а враховуючи, що кількість пунктів для зарядки – зменшилася, можуть з’явитися і черги, і невдоволення серед користувачів «зелених» авто. 

Що ж робити в такому випадку? Перш за все, зрозуміти, що сьогоденна ситуація хоч і важка, але не вічна. Якщо є можливість тимчасово відмовитися від авто – це варто зробити. Хоча б на декілька тижнів, доки ситуація не почне покращуватися. Ми не знаємо, чого чекати від росії далі, тому витрачати нерви на заправки для електрокарів – не варто. 

Шукайте вихід: або, акумулятори та зарядні пристрої для авто, якими можна скористатися вдома, або зарядні станції на заправках. Якщо заряджаєте з дому, домовтеся із головою ОСББ, щоб не допустити конфлікту. Голова будинку пояснить, чи можливо заряджати авто, щоб не створити проблем з електропостачанням для інших мешканців. Якщо у вас приватний будинок – все ще простіше.

Намагайтеся використовувати авто тільки за нагальної потреби. Тоді заряду вистачить на довше. Приємна новина в тому, що деякі моделі електрокарів можна використовувати в якості енергоносія. До того ж, такий варіант вигідніше, а ніж генератор, бо акумулятор працює тільки за потреби, а отже – заряду вистачає на довше. 

Головне – розуміти, що подібних викликів буде ще не один, і не два. Це війна, тому варто поставитися з розумінням та шукати альтернативу. Пам’ятаємо кількість машин на заправках, коли по Україні не було палива, і коли його продавали по обмеженій кількості. Це минуло, ситуація стабілізувалася. Вочевидь, ситуація із зарядкою електрокарів також вирішиться. 

Нагадаємо, житомирян просять зменшити використання електроенергії.

Будьте першим, хто прокоментував "Проблеми з електропостачанням: як житомирянам зарядити електромобіль "

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*