У Житомирі 17-річний студент робить павербанки для військових із одноразових електронних цигарок (ФОТО)

Житомирянин Назар Хімчик навчається на першому курсі ДУ «Житомирська політехніка», опановує спеціальність «Інформаційні відеосистеми». Він з дитинства захоплюється конструюванням, розробкою та виготовленням електроприладів, веде тематичний ютуб-канал.

Розповідає, що з початку повномасштабної війни фінансово підтримував збори волонтерів на обладнання та амуніцію для військовослужбовців, поширював інформацію на своїх сторінках в соцмережах.

Віднедавна 18-річний хлопець взявся за новий напрямок діяльності – виготовлятиме павербанки для воїнів. Для цього використовуватиме акумулятори із одноразових електронних цигарок, а їх корпуси можуть слугувати основою для ліхтариків. Із запасів, які вдалося зібрати за певний час, вже зробив кілька прототипів. Частину із них розібрав, адже вони були не дуже ефективними. У планах – зробити кілька десятків павербанків, а ще краще – відкрити маленьке виробництво і виготовляти їх на постійній основі.

«Ідея з «електронками» виникла не так давно, бо, власне, й вони з’явилися нещодавно. Там досить непогані акумулятори, які можна використовувати повторно для власних потреб. Акумуляторам з «одноразок» я й раніше знаходив застосування у своїх приладах, ділиться Назар. – Зробити павербанк для мене не є проблемою, там нічого складного нема. Основна потреба наразі – зібрати сировину. Для цього пишу в місцеві пабліки та чати і пропоную усім охочим долучитися до ініціативи. Вони можуть передати те, що мають, а також запитати друзів і знайомих, аби зібрати ще більше. Підходять усі одноразові електронні сигарети. На один павербанк треба мінімум 5 акумуляторів ємністю мінімум від 1000 мА. Це не критично, та чим більша ємність, тим більше він зможе зарядити телефонів і ліхтариків. Павербанком може слугувати все, що має акумулятор чи інший елемент живлення. На виготовлення потрібно 2-3 дні: від пошуку акумуляторів і оформлення їх у корпус із можливістю заряджати пристрій. Планую використовувати більш-менш середні плати заряду, тому потужність готових павербанків буде десь від 5 до 10 Вт. Цього зазвичай достатньо, щоб зарядити телефон. На виході буде 5 В і від 1 до 2 А».

Із таких акумуляторів, продовжує Назар, можна робити елементи живлення для ліхтариків і навіть тепловізорів. Декілька акумуляторів, з’єднаних у послідовну паралель, можуть з легкістю запустити легковий автомобіль.

Юлія Демусь

Макулатура, балони, електронні цигарки, кава, бляшанки, тканина: що житомиряни можуть передати волонтерам для потреб воїнів (ФОТО)

«УКРОПський борщик» повертається: житомирянка Юлія Маєвська

відновлює виготовлення «сухих» борщів для воїнів (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі 17-річний студент робить павербанки для військових із одноразових електронних цигарок (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*