Проект ESCAPE: Старий храм в c. Лiщин Житомирської області (фото, відео)

У 1805 р. коштом стольника перемишльського Юзефа Поляновського збудовано костел св.Трійці в селі Ліщин Житомирської області.

Костел в стилі пізнього бароко є цегляною тринавною базилікою з низькими бічними навами. Головний фасад, розкреслений горизонтальним рустом, вирішений в доричному ордері. Фасад фланкований спареними пілястрами, що спираються на цоколь і несуть доричний антаблемент, і завершений трикутним фронтоном з декоративними вазами по кутах.

Симетрична композиція головного фасаду посилена потужними приземкуватими обелісками, закріпленими на кутах бічних нав. Центральний неф освітлений великими прямокутними вікнами, бічні нави – напівциркульними.

Перекриття головної нави – напівциркульні склепіння з розпалубками, у бічних нав – хрещаті склепіння. Інтер’єр виконаний в іонічному ордері. Перед нами типовий костел Житомирської області, пізньобарочний і скромний. Особливість саме ліщинського храму в тому, що це є найпізніше збудований (останній себто) бароковий костел на теренах України.

Хочете дізнаватись більше – підписуйтесь на канал проекту.

About the Author

Project ESCAPE
Проект ESCAPE - це відео-блог про закинуті місця на карті України. Ми хочемо показати Вам красу та історію місць, які вже покинуті людьми, але все ж таки є частиною нашої історії, яку потрібно пам'ятати.

Будьте першим, хто прокоментував "Проект ESCAPE: Старий храм в c. Лiщин Житомирської області (фото, відео)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*