Держава припиняє фінансування пацієнтів, які не підписали декларацію | Times ZT

Держава припиняє фінансування пацієнтів, які не підписали декларацію

З 1 квітня 2019 року Національна служба здоров’я України припиняє фінансування закладам первинної медичної допомоги за пацієнтів, які досі не обрали сімейного лікаря і не підписали з ним декларацію. Управління охорони здоров’я міської ради закликає усіх пацієнтів обрати своїх лікарів, щоб вони змогли отримувати кошти за їх лікування. Підписати декларацію з лікарем можна у будь-який час і в будь-якому медичному закладі.

«До 1 квітня держава оплачувала медичні послуги для всіх пацієнтів: для тих, які підписали декларації з сімейними лікарями, і для тих, які не підписали декларацій. Однак з 1 квітня 2019 року, в рамках реформи, планується припинити оплату медичних послуг тим пацієнтам, які не обрали сімейного лікаря і не підписали з ним декларацію. Тому ми вкотре закликаємо усіх, хто ще не підписав декларацію, зробити це. Для мешканця підписана декларація є гарантією того, що він отримає якісну безкоштовну первинну допомогу лікаря, якому довіряє. А лікар зможе отримати більшу заробітну плату, ніж він отримував до цього. Також інформуємо, що невідкладна допомога, як і раніше, надаватиметься усім, хто її потребуватиме, безвідмовно», — зазначає начальник управління охорони здоров’я Житомирської міської ради Марія Місюрова.

Варто зауважити, що процес підписання декларації з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром не має кінцевої дати. Лікаря можна обрати в будь-якому медичному закладі, незалежно від місця свого проживання чи реєстрації та форми власності.

На сьогодні у Житомирі декларацію з лікарем підписали 204 тисячі 501 мешканець, а це  76,7% від приписного населення міста.

Нагадаємо також, що відтепер пацієнти, що не підписали декларації з лікарем не зможуть отримувати медикаменти за програмою «Доступні ліки».

Будьте першим, хто прокоментував "Держава припиняє фінансування пацієнтів, які не підписали декларацію"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*