В Україні змінився алгоритм отримання медикаментів за програмою «Доступні ліки» | Times ZT

В Україні змінився алгоритм отримання медикаментів за програмою «Доступні ліки»

Відсьогодні програму «Доступні ліки» адмініструватиме Національна служба здоров’я України. Рецепти за програмою лікарі зможуть виписувати лише в електронній системі охорони здоров’я. Віднині не важливо де пацієнт проживає та де йому виписали рецепт.

Для отримання електронного рецепту пацієнту необхідно записатися на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація. Варто зазначити, що без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» відтепер не можливо.

Під час прийому лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я, попередньо перевіривши з пацієнтом чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації є актуальним і належить пацієнту.

Потім на мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Приклад СМС: «Ваш рецепт :  ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».

За необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. В цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.

Отримавши смс, пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку-учасницю програми «Доступні ліки» та називає працівнику аптеки номер рецепта.

В аптеці пацієнту пропонують наявні лікарські засоби, що входять в програму «Доступні ліки».

Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

Нагадаємо, що у медзакладах первинки вже діє електронна медкартка.

Будьте першим, хто прокоментував "В Україні змінився алгоритм отримання медикаментів за програмою «Доступні ліки»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*