Електронна медкартка вже діє у медзакладах первинки

З 1 березня в Україні у тестовому режимі запрацювала електронна медична картка в електронній системі охорони здоров’я.  

Першими працювати з електронною медичною картою пацієнта починають сімейні лікарі, терапевти та педіатри медзакладів, підключених до електронної системи охорони здоров’я, які мають контракт з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Лікар первинки автоматично отримав доступ до електронної медкарти кожного зі своїх пацієнтів, з яким підписана декларація. Поки вносити інформацію до електронної медичної карти про візити пацієнтів лікарі будуть в тестовому режимі. При цьому пацієнту додатково реєструватися не потрібно.

У березні лікарі первинки почали працювати лише з базовим функціоналом електронної медичної картки. На першому етапі до системи  будуть вносити лише дані про звернення пацієнтів з використанням сучасної міжнародної класифікації кодування ICPC-2.

Наразі доступ до електронних медкарт є лише у лікаря, однак у планах – і запуск персонального кабінету пацієнта. За необхідності лікар зможе роздрукувати для пацієнта консультаційний висновок, де міститиметься причина звернення, діагноз, призначення лікування або направлення на додаткове обстеження.

За певний час планується реалізувати функціонал, який дозволить вносити до системи всі необхідні дані про пацієнта та формувати повноцінну електронну медичну картку. Паралельно з цим електронні записи почнуть заміняти паперові форми.

Нагадаємо, що вже з квітня 2019 року в електронній системі охорони здоров’я з’явиться можливість виписувати електронні рецепти. Передусім їх використовуватимуть для отримання медикаментів за програмою “Доступні ліки”.

З другої половини 2019 року записи в електронній медкартці зможуть робити спеціалісти лабораторій, поліклінік та консультативно-діагностичних центрів, які розпочнуть працювати з Національною службою здоров’я за програмою «Безкоштовна діагностика». З 2020 року в електронну медкартку зможуть вносити інформацію лікарні.

  • 7
    Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "Електронна медкартка вже діє у медзакладах первинки"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*