На Житомирщині ліквідовано 510 пожеж в екосистемах

На Житомирщині розпочався період масових пожеж через паління мешканцями сухостою. Так лише за попередню добу зареєстровано 50 пожеж, із яких 32 – це займання сухої трави на площі понад 58 гектарів. Горить суха трава на полях, вздовж доріг, сміття на присадибних ділянках і відкритій території. Суха вітряна погода сприяє миттєвому поширенню вогню на значні площі. Полум’я перекидається на господарські споруди, техніку і навіть житлові будинки.

Загалом на сьогодні вогнеборці ліквідували 510 пожеж в екосистемах Житомирщини. Вогнем пройдено 1012,7 гектарів території! Намагаючись самотужки загасити полум’я до лікарні з різними ступенями опіків потрапило двоє громадян. Ще один житель Коростенщини при спробі самостійного гасіння пожежі загинув.

Серед найбільш резонансних подій – ліквідація пожежі в с. Острови Овруцького району, розташованій в третій зоні гарантованого добровільного відселення. В селі проживає лише кілька мешканців. При цьому від попередніх власників лишилося чимало порожніх будівель. Того дня на полі зайнялася суха трава і сильний вітер сприяв поширенню полум’я у бік житлових будинків. Коли вогнеборці прибули на місце, вогонь вже встиг охопити п’ять господарчих будівель, чотири  нежилі будинки та гараж. Зважаючи на несприятливі погодні умови та геолокацію до гасіння довелося залучити і працівників від лісгоспу та підрозділ місцевої пожежної охорони села Словечно. Загалом пожежу приборкували понад 6 годин, працювало 5 одиниць пожежної техніки. Ускладнювало гасіння сильний вітер та хаотичне розміщення будівель на площі близько 20 гектарів, на які існувала загроза перекидання вогню. Однак спільними зусиллями вдалося врятувати будівлі та зупинити подальше поширення вогню вглиб села.

Пожежники закликають мешканців області утриматися від паління сухостою та сміття. Принаймні на даний пожежонебезпечний період, коли вітряна погода сприяє миттєвому поширенню вогню на значні площі.

У вихідні дні чимало пожеж виникають через необережне поводження громадян з вогнем під час відпочинку на природі. Приміром, у Коростені компанія молоді розвела багаття на природі, аби посмажити шашлик. Люди не врахували пориви віру та суху погоду,– Автомобіль «Хонда», на якому вони приїхали, хлопці не відігнали подалі від багаття. А тим часом пішли у ліс, коли ж повернулися – жар від багаття, підхоплений вітром, запалив суху траву і перекинувся на автомобіль. Як наслідок – авто згоріло вщент. Також прибирання присадибних ділянок зі спалюванням сміття призводить до значних  пожеж і перекидання вогню не тільки на господарські, а й житлові будинки. І зрештою, третя причина – це зумисне випалювання сухостою на полях. Бо хтось вважає, що це підвищує родючість ґрунту, хтось таким чином бореться з бур’янами. А такі ніби «невинні» на перший погляд спалювання, призводять до масштабних пожеж, знищують оселі та загрожують життю людей, і взагалі усього живого. Особливо страждають новонароджені зайчата та їжаки! Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. Створюється величезна загроза лісовим масивам, якими багата наша область. Разом з лісниками нині ми працюємо у посиленому режимі“, – розповідає начальник Коростенського міськрайонного відділу ДСНС Сергій Рудзік.

До заклику вогнеборців області приєднуються і екологи, які наголошують, що регулярні підпали зменшують біорізноманітність та порушують природну рівновагу. Паління сухої трави   призводить до погіршення якості ґрунтів та, як наслідок, до зниження урожайності. Окрім того, внаслідок горіння залишків добрив, пестицидів та небезпечного сміття, яке часто палає разом із сухостоєм,  в повітря надходять небезпечні сполуки. Такий дим є отруйним та дуже шкодить здоров’ю людей і живих організмів.

Управління ДСНС у Житомирській області нагадує громадянам, що спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків без дозволу відповідних органів заборонене законодавством України. А за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та у складних випадках і кримінальна відповідальність.

Загалом паління сухостою на Житомирщині набирає небезпечних обертів.

  • 18
    Поширили:

Будьте першим, хто прокоментував "На Житомирщині ліквідовано 510 пожеж в екосистемах"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*