Протест батьків у Бердичеві: відкрийте у червоній зоні карантину садочки і школи! (ВІДЕО)

Під стінами Бердичівської міської ради обурені дистанційним навчанням батьки дошкільнят і школярів. Організувались через соцмережі. Людей трохи більше десяти, але налаштовані рішуче: вимагають попри червону зону карантину відкрити дитячі садочки і школи.

«Я вимагаю відміни он-лайн навчання. Моя дитина має право навчатися в школі по Конституції, а не навчати я її маю вдома. Я не педагог, щоб навчати дитину вдома!» – каже Олександр, бердичівлянин.

В Ірини дві дитини. Старша ходить до школи, жінка теж категорично проти дистанційного навчання.

«У всіх країнах Європи діти до 14-12 років відвідують школу, а тільки у нас всі сидять дома. Я не можу дитині дати у 7 класі ту освіту, яка потрібна. Проконтролювати, бо у мене ще молодший хворіє, з ним треба погуляти, позайматись», – каже Ірина, бердичівлянка.

У сімейного лікаря Анни Айб крик душі. Разом з чоловіком-медиком вони  вже використали відпустки весною. Дитину не мають на кого лишити.

«Він – 5-річний син – знаходиться то в патанатомії, то у мене на прийомі. Це знущання над батьками. Скажіть, хіба не можна відкрити черговий дитячий садочок? В Житомирі його відкрили, Чернівці, Івано-Франківськ, де червоні зони, всі ходять у дитячий садочок!», – обурюється сімейний лікар амбулаторії №4. Анна Айб.

Після роботи, каже, фізично нереально робити з сином домашнє завдання.

«Ми втомилися! В 10 годин вечора – альо, що сталося? – і моя дитина. Діти вчителів можуть робити аплікації, вони їх можуть забрати на роботу. Діти інших спеціальностей – будь ласка. Я в 10 вечора не чула і не бачила свою дитину. Про ніяку аплікацію чи навчання не може бути і мови! Тому не зліть нас, бо ми батьки!», – додає Анна Айб.

Обурені батьки не розуміють, чому у садочках були виборчі дільниці. Провести вибори в школах і садочках, кажуть, – це був злочин проти народу і взагалі дітей. До виборів вони працювали, а в інших містах червоної зони і зараз продовжують. Закриття закладів освіти у Бердичеві протестувальники вважають шкідливим для розвитку дітей.

«Якщо ставити на ваги його розвиток і те, що, можливо, він захворіє – світом чутки ходять, що це буде до наступної весни, поки не закінчиться школа. Мене це не влаштовує», – додає Ірина.

Заступник міського голови Валентина Адаменко пояснює: у червоній зоні карантину місто виконує рішення державної і обласної комісій з надзвичайних ситуацій.

«Там написано чітко: заборонити здобувачам освіти відвідувати заклади освіти: дошкільні, загальноосвітні і позашкільні. Якби не ті випадки, що в нас іде уже кількість захворювання дітей на «ковід», зростає захворювання вірусне, можна було б щось говорити. Але зараз на цьому етапі це було правильне рішення комісії», – каже вона.

Жінка пояснює: у випадку продовження карантину можна буде вирішувати питання про відвідування садочків невеличкими групами дітей, піти назустріч працюючим батькам. Але не зараз.

«З початку пандемії у нас захворіло 40 дітей. За минулий тиждень захворіло 9 дітей. Короновірусом саме. За вересень місяць збільшилась кількість пневмоній, ГРВІ, за вересень 1560 дітей захворіло, а за жовтень уже маємо 1690», – говорить Валентина Остапюк, начальник відділу охорони здоров’я.

На сьогодні, повідомили в міськраді, в лікарні є 39 людей з підтвердженим короновірусом і 27 з підозрою. Щодня додається 12 підозр. Результати ПЛР-тестів чекають по декілька днів.

Спільно з протестувальниками дійшли рішення: батьки пишуть заяву з проханням про свої вимоги, яку міська рада розгляне.

Будьте першим, хто прокоментував "Протест батьків у Бердичеві: відкрийте у червоній зоні карантину садочки і школи! (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*