Приїхали… На Житомирщині знову закривають кафе й ресторани

19 червня голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко повідомив, що обласна влада вирішила покарати населення за «недотримання громадянами карантинних норм», внаслідок чого з’явилася «тенденція до зростання кількості хворих». «Всі члени комісії одноголосно підтримують думку про те, що попри всі застереження, заклики до самоізоляції та прохання носити засоби індивідуального захисту в громадських місцях, жителі області не усвідомлюють всіх ризиків і загроз, пов’язаних з коронавірусом…» – грізно каже пост на ФБ-сторінці В. Бунечка.

Відтак комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення посилити карантинні обмеження у Житомирі та області. І серед них одне з найголовніших:

– заборонити роботу закладам громадського харчування, ресторанного бізнесу та кафе, окрім надання послуг з харчування лише на відкритих, літніх майданчиках…

Це означає, що власникам ресторанів, кафе, барів – доведеться знову втискатися у прокрустове ложе остогидлого карантину. А саме: закрити зали, скоротити кількість кухарів, офіціантів та інших працівників. І це тоді, коли заклади громадського харчування лише щойно почали повноцінно працювати…  

У ресторанного бізнесу справи, звичайно, кепські. Але існує ймовірність, що влада й населення знову розіграють водевіль на двох осіб – як це було в історії з «суворим» масковим режимом. Влада буде грізно насуплювати брови і видавати розпорядження про «посилення» і «поглиблення». А населення вдаватиме, що все це чує і навіть намагається виконувати. Частково. Іноді.

Не виключено, що деякі підприємці будуть ухилятися від буквального виконання цього рішення. Наприклад, демонтують вікна у залі – і оголосять його «літньою терасою». Це як носити маску на підборідді: ніби ігноруєш масковий режим – але ніби й виконуєш.  

Серед інших рішень комісії: заборона на відкриття літніх дитячих таборів в області й заборона проводити будь-які заходи, на які збереться більше 10 осіб. Як за цих умов кандидатам готуватися до місцевих виборів, як проводити агітацію серед виборців – запитання навіть не риторичне, а швидше просто смішне.

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Приїхали… На Житомирщині знову закривають кафе й ресторани"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*