Уряд скасовує маски на вулицях, які й так майже ніхто не носить

03 4 - Уряд скасовує маски на вулицях, які й так майже ніхто не носить

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль закликав голів обласних державних адміністрацій «тримати епідемію під контролем», оскільки послаблення карантинних заходів люди сприймають як скасування карантину. «Ми готові переглянути питання носіння масок на вулицях, але маски в приміщеннях ще довго будуть актуальними…» – сказав Д. Шмигаль. Прем’єр хоче винести на засідання уряду та парламенту питання про посилення адміністративної відповідальності за порушення маскового режиму у приміщеннях та в громадському транспорті. Натомість на вулиці до людей без масок вже ніхто не причепиться.

01 5 - Уряд скасовує маски на вулицях, які й так майже ніхто не носить

«Посилення відповідальності», вірогідно, переросте у підвищення розмірів штрафів. Але оскільки в Україні суворість законів традиційно компенсується необов’язковістю їх виконання – особливих причин для занепокоєння поки що нема.

Зараз штраф за порушення маскового режиму складає 17 000 грн. Але режим порушували завжди, причому часто робили це просто демонстративно. У Житомирі, наприклад, ще 11 травня без масок ходило так багато людей, що застосування штрафів втратило будь-який смисл. Поліція просто тихо самоусунулася від цієї невдячної функції, вигаданої державними чиновниками.   

Тарас СТРІЛЬЧИК


Будьте першим, хто прокоментував "Уряд скасовує маски на вулицях, які й так майже ніхто не носить"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*