Понад рік щомісяця «Навчально-реабілітаційний центр для неповносправних дітей «Насіння надії» у Бердичеві затоплює каналізаційними нечистотами.
Напередодні 8-го Березня це сталося знову. Однак цього разу центр потерпів найбільше.
«Але в цей раз це був просто жах, туалетний папір усюди, по всім коляскам інвалідним, наче фонтаном все заливало. В цей раз затопило вже настільки, що ми вже не можемо терпіти. Це вже не просто жовтенька водичка була із запахами. Це вже був кал, туалетний папір, різні відходи», – розповідає Анастасія Вігінська, заступник директора центру «Насіння надії».
Центр «Насіння надії» уже 9 років працює у підвальному приміщенні 5-поверхівки, котру обслуговує ЖЕК. Тут облаштували своєрідний дитячий садок для неповносправних дітей, якому 3 роки. Однак роботою це назвати важко: через постійні затоплення покриття на підлозі вщент зіпсоване. Стеля, майно центру теж постійно потерпають. Анастасія розповідає: каналізаційну трубу, з якої регулярно течуть нечистоти, замінили. Втім, ситуації це не змінило.
Для вирішення проблеми, каже вона, міська влада пропонувала центру переїхати. Вибір – непристосовані для перебування здебільшого підвальні приміщення. Нинішнє ж пристосоване для дітей і людей з інвалідністю. Для них тут є спеціальний туалет, сюди без перешкод можна заїхати з вулиці на візку. До того ж для діток хочуть зробити ігрову кімнату. Їх у центрі близько десяти від 4-х до 14-ти років.
«Категорія дітей така, що ніхто не приймає ні в який заклад. Діти, які не навчаються, які не вміють самостійно їсти, проситися в туалет. Діти, від яких відмовились всі», – говорить Анастасія Вігінська.
З її слів, «Насіння надії» періодично звертається до жителів будинку не засмічувати каналізації. Неодноразово просили допомоги в міськраді і в ЖЕКу. В останньому, здається, теж увірвався терпець щомісяця чистити забиту каналізацію.
«Всі претензії ідуть до нас. Вже рішила: розрию всю каналізацію і наружну, і зі сторони спілки незрячих, все поміняю на більший діаметр. Поставлю 160 діаметр, щоб все проходило. Там же і тряпки, і целофани, вони ж бачать, що витягуємо. На середу вирішили з водоканалом, щоб розрити і поміняти все до колодязя з виводом», – повідомила телефоном Галина Ханіна, директор МК ВЖРЕП № 7 у Бердичеві.
Поки що дітей розмістили у сусідній кімнаті. Та це тимчасово. Коли їхня висохне і провітриться, кажуть, повернуться назад. До літа за 500 грн. на місяць плюс комунальні орендують приміщення. Чи надалі зможуть втримувати центр у таких умовах на громадських засадах – не беруться спрогнозувати.
Будьте першим, хто прокоментував "Реабілітаційний центр у Бердичеві заливає нечистотами (ВІДЕО)"