Рейтинг Сергія Сухомлина продовжує падати, Віктора Євдокимова та Наталії Леонченко зростає – КВУ

Згідно з новим соціологічним дослідженням Комітету виборців України щодо виборчих уподобань житомирян та мешканців Житомирської області, рейтинг Сергія Сухомлина падає, натомість відсоток підтримки Віктора Євдокимова та Наталії Леонченко зростають.

14 вересня КВУ представив перше таке соціологічне дослідження. Вже тоді керівниця дослідницької програми Житомирської обласної організації КВУ Ірина Тітова зазначила, що рейтинг міського голови Сергія Сухомлина потроху знижується, а ректора Житомирської політехніки Віктора Євдокимова — росте. Така ж сама ситуація відбувається і зараз, рейтинг Сухомлина впав з 33% до 30%, натомість Віктора Євдокимова помітно зріс — з 9,3% до 17,6%. Щоправда, місяць тому двом лідерам «дихала в спину» Олена Розенблат, цього разу третьою стала Наталія Леонченко, її рейтинг виріс з 3,9% до 7,2%, але це вдвічі менше, ніж зростання рейтингу Віктора Євдокимова.

Якщо глянути на рейтинг партій до міської ради, можна побачити, що «Слуга народу» зберігає свою позицію з 24%, але значно збільшилася підтримка партії «Пропозиція», її рейтинг зріс з 4,4%  до 12,1% , також зростання можна помітити політичної партії «Сила і честь» — з 1,4% вони піднялися до 5,9%. Проте помітно втратила «Батьківщина»,  її рейтинг знизився з 10,1% до 6, 2%.

Поки що до міської ради  «Слуга народу» зберігає свої позиції 15-16 місць, але швидко додала «Пропозиція», якщо минуло разу вони мали 3 місця, то зараз — 8. Втратили місця в міськраді й «Радикальна партія Олега Ляшка», яка поступилася місцем партії «Сила і честь». 

Виборчу кампанію у Житомирі можна назвати битвою двох партій влади. Якщо за виборами міського голови Віктор Євдокимов активно наздоганяє Сергія Сухомлина, то за партійними списками, ситуація інша — «Пропозиція» наздоганяє «Слугу народу».

Що стосується обласної ради, лідери залишилися ті самі. «Слуга народу», «Опозиційний блок — За життя», «Європейська солідарність» та «Батьківщина» так і залишаються в обласній раді. Проте, значні позитивні зміни відбулися для партій «Наш край» та «За майбутнє», минулого разу вони не потрапляли до обласної ради. Відповідно соціологічним даним, до обласної ради потрапляють 8 партій, раніше було 6. Тепер увійшли «Наш край» і «За майбутнє». 

Щодо виборів до обласної ради, є деякі особливості. Перша — партії мають дуже незначні втрати %,  які призвели до значних втрат місць в раді, тому іншим партіям доведеться поділитися з «Нашим краєм» та «За майбутнє». Варто зазначити, що «Слуга народу» втратила 5 мандатів, «Сила і честь» — 3, «Радикальна партія Олега Ляшка» — 2, Опозиційна партія «За життя» — 1. Друга — дані підтримки партій по області дуже різняться, інколи навіть в сусідніх ОТГ. 

Також спостерігається, що виборці будуть більше голосувати за кандидатів, а не за партію, відповідно кандидати будуть підтягувати партії або навпаки.

КВУ було опитано 1000 виборців, віком 18+,  у Житомирі та Вересах та 1000 у Житомирській області. 


Будьте першим, хто прокоментував "Рейтинг Сергія Сухомлина продовжує падати, Віктора Євдокимова та Наталії Леонченко зростає – КВУ"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*