РФ у стані шоку: стали відомими справжні цифри COVID-смертності у Москві (ВІДЕО)

Позавчора Times.Zt.Ua писав про те, що у Москві виявили 200 000 хворих на коронарний вірус. При цьому офіційно оголошені показники смертності від SARS-CoV-2 в РФ непристойно низькі: 1,25% від загальної кількості хворих. Слід сказати, що Велика Кремлівська Стіна COVID-брехні зведена путінським режимом автоматично. Кремль завжди намагається приховати незручні факти, тому бреше за інерцією: і про втрати у військових конфліктах, і про теракти, і про масштаби техногенних катастроф. Класичний приклад – аварія на ЧАЕС. Свіжий приклад – катастрофічне забруднення  річок поблизу Норільська, в які вилилося близько 20 тисяч тон дизпалива.

Але головною метою COVID-брехні є бажання примусити громадян Росії прийти на «парад Перемоги» і проголосувати за «поправки до Конституції РФ». І те, й інше хочуть провернути у найближчий місяць, оскільки знервований Путін не хоче тягти цю історію далі.

У травні Кремль пережив декілька болючих інформаційних атак з боку західних ЗМІ. Вони звинувачують РФ у системній підтасовці статистичних даних щодо масштабів смертності від коронавірусу. Тоді Міністерство закордонних справ Росії істерично вимагало спростування цих публікацій, називаючи їх «вигадками». Але у червні стало ще гірше. Тепер вже й Всесвітня організація охорони здоров’я сумнівається у правдивості російської статистики. Керівник програми ВООЗ Майк Райан заявив, що йому важко зрозуміти причину низької смертності людей із SARS-CoV-2 в Росії, виходячи з кількості хворих людей. «Важливо, щоб влада представила метод, за яким поводиться підтвердження причин смерті – для того, аби пересвідчитися, що вони точні і належним чином підтверджують їх…» – сказав М. Райан.

Ніби у відповідь експерту ВООЗ – Дмитро Пєсков, прес-секретар Путіна, почав натхненно «щебетати» про успіхи медицини в РФ. Низька смертність серед хворих на коронавірус в Росії пов’язана з ефективністю системи охорони здоров’я! – заявив він в інтерв’ю CNN. Пєсков рішуче відкинув будь-які підозри у маніпуляціях зі статистикою.   

І тут раптом серед ясного неба вдарив грім. Департамент охорони здоров’я Москви опублікував «уточнені» дані про смертність в останні місяці. З’ясувалося, що у травні 2020 року від SARS-CoV-2 у столиці РФ померли не 1 900 людей, як запевняли раніше – а 2 700. Тепер у статистику включили й так звані «суперечливі випадки». Що це за випадки? Ну, наприклад, у 400 москвичів тести не підтвердили коронарний вірус, але вони померли. Розтин показав, що SARS-CoV-2 у них таки був. Але їх, тим не менш, не включили у статистику смертності. Нормально?..

Далі ще цікавіше. 2 500 москвичів мали коронавірус – та офіційно померли від інших причин. Тобто, у людини COVID-19. Але лікар пише у картці, що смерть настала в результаті гострої серцевої недостатності, анафілактичного шоку або завороту кишок. Цих людей статистика теж не «помітила». І, нарешті, «вишенька на торті». У травні в Москві зареєстровано 15 700 смертей. Що на 5 800 більше, ніж середня щомісячна смертність. Іншими словами: реальна смертність від SARSCoV-2 у російській столиці – втроє вища за офіційну (5 800 vs 1 900).

Новина загнала багатьох росіян у стан шоку – і викликала хвилю обурених та саркастичних коментарів.

maxottoluger10 июня 2020 | 21:10

Ну так как можно обойтись без брехни? Эта власть не умеет.

efilika10 июня 2020 | 21:16

Хочется узнать цифры по России. А так, всего 6350. Ну тогда эти данные шулеров нужно умножить на 1,5. 9525? И, думаю, неполные данные.

ar1971197110 июня 2020 | 21:52

efilika: По итогам года пипец какой сюрприз будет…вот просто пипец

yurhip10 июня 2020 | 21:57

1900 ……. 2700 ……….. 5200 …………………
Интересно, а если пройтись по регионам?

ar1971197110 июня 2020 | 21:50

Вах сюрприз какой…
А ведь говорили детишкам не играйте со спичками.
Ровно в апреле, затем в мае, просили не врите только, за ложь потом платить, нее оне хозяева панимашь голубая кров, пся крев.
Дагестан и все окраины по трупам пересчитайте, от сюрприз так сюрприз высчитаете…

Що робитиме після такого конфузу російська влада? Звично брехатиме далі. Ну, і ще, можливо, застосує репресії проти чиновників столичного департаменту – які так необережно «спалили контору».

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "РФ у стані шоку: стали відомими справжні цифри COVID-смертності у Москві (ВІДЕО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*