Рівень довіри до державних електронних послуг зростає: результати дослідження

Рівень довіри до державних електронних послуг зростає: результати дослідження

За даними дослідження, проведеного у чотирьох містах Україні з різних регіонів (Житомир, Нікополь, Червоноград, Чернівці) 78% опитаних містян довіряють державним електронним сервісам та вважають їх прозорими. Опитування проведено дослідницькою агенцією InfoSapiens за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) в рамках проєкту “Міста Доброчесності”

Дослідження показало, що українці все більше довіряють цифровим сервісам та їх ефективності. Участь в опитуванні взяли 800 респондентів, по 200 з чотирьох Міст Доброчесності – Житомира, Нікополя, Червонограда, Чернівців. Саме ці міста цього року, за підтримки EUACI впровадили вебплатформу «Е-приймальня» – електронну приймальню громадян.

За результатами дослідження, 78% опитаних містян довіряють державним електронним сервісам. 70% опитаних відмітили, що користуються державними е-сервісами для вирішення нагальних питань, 41% віддає перевагу вирішенню адміністративних питань тільки електронно.

Більше третини респондентів (34%) стикаються з потребою звернутись до органів місцевої влади принаймні раз на рік, 3 із 5 опитаних обирають електронний або змішаний формат для вирішення свого запиту.

Підвищення рівня довіри до державних е-сервісів є важливим кроком у створенні доступної, безпечної та прозорої взаємодії громад із місцевою владою та державою.

«Ми вважаємо, що ІТ-інструменти – це smart-рішення, які сприяють кращій комунікації між міською владою та громадянами, а також допомагають закрити корупційні прогалини. Електронні приймальні серед них. Ми обмежуємо людський фактор, який несе корупційні ризики. Більше прозорості, менше корупції” – Аллан Паг Крістенсен, керівник Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні.

Вебплатформа була розроблена за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), провідної антикорупційної програми, що фінансується ЄС, співфінансується та реалізується Міністерством закордонних справ Данії.

Дослідження проведене InfoSapiens з 5 по 9 квітня методом телефонного опитування. Обсяг вибірки становить 800 респондентів старше 18 років — по 200 в кожному місті (Червоноград, Чернівці, Житомир та Нікополь — міста, де відкрилась або планується відкриття Е-приймальні).

«Антикорупційний штаб» зібрав 232 радників голів ОВА (ОДА): хто приховав інформацію Будьте першим, хто прокоментував "Рівень довіри до державних електронних послуг зростає: результати дослідження"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*